Dekoracja ONKO LIGA

Pierwsza ONKO LIGA 2019 już za nami – WSPOMINAMY! TAK BYŁO!


Eh…to były prawdziwe sportowe emocje i…zdecydowanie coś więcej! Nasze dzieciaki pokazały zaangażowanie, siłę, wytrwałość oraz serdeczność i życzliwość, słowem prawdziwe fair play w rozgrywkach piłkarskich! Tego nie da się zapomnieć! Kolejna ONKO LIGA w 2021 roku! Tymczasem zapraszamy do wspólnych wspomnień tych magicznych Mistrzostw.W pamiętny weekend ciepłych wakacji 20-21 lipca 2019 na obiektach sportowych Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbyła się I edycja Międzynarodowych Mistrzostw Piłkarskich „ONKO LIGA 2019”. Drużyny złożone z ponad 150-ciu młodych pacjentów onkologicznych z różnych ośrodków w Polsce oraz z Ukrainy, Litwy, Słowacji, Czech i Turcji rywalizowały o puchary w czterech kategoriach wiekowych.

Napisać, że nasi mali zawodnicy reprezentowali wysoki poziom to za mało! Zaskoczyły nas kolorowe drużyny, świetnie przygotowane do rozgrywek nie tylko pod względem umiejętności, strojów, lecz także hartu ducha. 20-go lipca odbyły się rozgrywki eliminacyjne, zaś 21-go lipca rozegrano finały. Znamy już zwycięzców – wygrały wszystkie dzieci! TO BYŁO PRAWDZIWE ŚWIĘTO WYGRANEJ Z CHOROBĄ NOWOTWOROWĄ! Każde dziecko zostało uhonorowane szczególnym medalem uczestnictwa. Dodatkowo do wyłonionych drużyn powędrowały, puchary, upominki, dyplomy, a do wyróżniających się zawodników statuetki piłkarza.

Na podium stanęły drużyny:

1 MIEJSCA: Słowacja 1, Kraków, Turcja, Bydgoszcz,

2 MIEJSCA: Ukraina, Lublin, Olsztyn, Słowacja 2,

3 MIEJSCA: Warszawa, Litwa, Wrocław,           

Pierwsza edycja ONKO LIGI okazała się wspaniałym, wzruszającym i pełnym sportowych emocji wydarzeniem. Rodziny i przyjaciele tłumnie kibicowali młodym zawodnikom, którzy w swoim życiu stoczyli już niejedną wygraną walkę: pokonali chorobę nowotworową.

– Choroba absolutnie nie przeszkadza mi w trenowaniu sportów: dzięki piłce nożnej tyle o niej nie myślę, staram się o niej zapomnieć i żyć normalnie – mówi Denis Kyrychuk, zawodnik z Ukrainy.

Wydarzenie rozpoczęto uroczystym otwarciem podczas którego Minister Anna Krupka odczytała zagrzewający zawodników do walki list Prezesa Rady Ministrów Pana Premiera Mateusza Morawieckiego. Serdeczne pozdrowienia przekazała również dzieciom Prezydent m. st. Warszawy Pani Renata Kaznowska. Drużyny powitał również Dyrektor Departamentu ds. Zdrowia Psychicznego w Biurze Rzecznika Praw Pacjenta Pan Grzegorz Saj. Na wydarzeniu gościliśmy również przedstawicieli władz lokalnych. W języku każdego z krajów zagraniczne drużyny przywitał Ambasador danego kraju. Udało się nawet przywitać Turcję, która w ostatniej chwili wbiegła na murawę z powodu opóźnionego samolotu ????


Na otwarciu na wszystkich zebranych czekało wiele atrakcji. Show rozpoczynający turniej był bardzo spektakularny. Tenorzy ze Lwowa napisali dla naszych zawodników specjalnie z tej okazji hymn „THE ONE”, który został uroczyście odśpiewany. Tak, tak, widzieliśmy, że dzieci chętnie podśpiewują słowa hymnu. Zresztą towarzyszył nam przez oba dni rozgrywek. Posłuchajcie sami!Na niebie pojawiły się balony oraz flaga ONKO LIGI zawisnęła na maszcie. Wszyscy czuliśmy wzruszenie i podniosłość chwili. Bębniarze i cheerleaderki zaprosili nas do przejścia na miejsce rozgrywek, gdzie rozpoczęły się zmagania sportowe. Przez całe dwa dni dzieci dzielnie dawały popis swoich umiejętności, czego niepodobna oddać słowami. Zresztą sami zobaczcie!


ONKO LIGA 2019 rozgrywkiA oto uroczysta dekoracja naszych MISTRZÓW ONKO LIGI!


Dekoracja ONKO LIGAPozostajemy pod wielkim wrażeniem wszystkich zawodników. Jesteśmy również bardzo wdzięczni za trud i pracę jaką w wydarzenie włożyli nasi wolontariusze – DZIĘKUJEMY. Onko Liga Dzieci i Młodzieży 2019 nie odbyła by się gdyby nie wsparcie w ramach konkursu „Dyplomacja Publiczna 2019” udzielone Fundacji przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, wsparcie udzielone przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz dofinansowanie z miasta st. Warszawy. Dziękujemy również naszym kluczowym partnerom Fundacji PZU oraz Fundacji Lotto.

Za wsparcie wolontariackie oraz rzeczowe i przygotowanie stoisk z atrakcjami dziękujemy także: MZA, 4F, Laseffre, Amrit Oriental Food, Studio Kava, BeSpoke, Master Card, Budimex, NBP, Klub Robota, Mały Inżynier, Grupa Wolonwaricka, Club Monaco, Sage, Coca Cola, Niewidzialna Wystawa. 

DZIĘKUJEMY Z CAŁEGO SERCA! <3

Do zobaczenia na kolejnej ONKO LIDZE 2021!
Onko Liga 2019 jest współfinansowana ze środków otrzymanych od:


Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstow Spraw Zagranicznych RP w konkursie "Dyplomacja publiczna 2019"


Partnerzy:
Honorowy Patronat:Patronat medialny: