Nagrody i odznaczenia Fundacji Spełnionych Marzeń


01.06.2014 Nagroda „Jędrzejowianin Roku” dla Kierownika Regionalnego Oddziału FSM w Kielcach

„Dni Jędrzejowa” to duża, plenerowa impreza na terenie miasta Jędrzejów organizowana co roku na przełomie maja i czerwca. Trwa ona dwa dni, podczas których odbywa się wiele atrakcji, pokazów i koncertów. Na zakończenie imprezy odbywa się uroczysta gala, podczas której wręczane są statuetki pod nazwą „Jędrzejowianin Roku”. Statuetki przyznawane są od 1999 roku osobom lub instytucjom, które w znaczący sposób przyczyniają się do promocji oraz rozwoju miasta. Są one przyznawane w różnych dziedzinach, a kandydaci są zgłaszani przez osoby trzecie.

Czytaj dalej...
11.05.2014 Nadanie Orderu Św. Stanisława Tomaszowi Osuchowi

W dniu 11 maja 2014 w Kościele Świętego Krzyża w Warszawie odbyła się uroczystość nadania Orderu Świętego Stanisława Tomaszowi Osuchowi – prezesowi Fundacji Spełnionych Marzeń oraz ks. Pawłowi Rycykowi – kapelanowi fundacji. Oficjalna ceremonia odbyła się po uroczystej mszy celebrowanej przez Arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego. Order Świętego Stanisława Biskupa Męczennika to historyczny polski order ustanowiony 7 maja 1765 r. przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Odznaczenie było nadawane w: Rzeczypospolitej Obojga Narodów, Księstwie Warszawskim, Królestwie Polskim. Nadawany był corocznie podczas

Czytaj dalej...
19.03.2013 Statuetka "Złota Kropla Rosy" dla Fundacji Spełnionych Marzeń

19 marca w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala finalizująca ogólnopolski plebiscyt "Złote Krople Rosy" zorganizowany przez Fundację "Rosa" w ramach kampanii "Rak. To się leczy!".Fundacja Spełnionych Marzeń nominowana była w dwóch kategoriach: Człowiek najbardziej zaangażowany w problematykę onkologiczną w Polsce oraz Kampania/ Akcja społeczna najbardziej zaangażowana w walkę z rakiem w roku 2012 w Polsce. Z przyjemnością informujemy, iż w tej ostatniej kategorii Fundacja Spełnionych Marzeń została zwycięzcą i otrzymała piękną statuetkę "Złotej Kropli Rosy".

Czytaj dalej...
21.01.2013 Małgorzata i Tomasz Osuchowie Kawalerami Orderu Uśmiechu

W dniu 26 października 2012 roku na jesiennym posiedzeniu Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu przyznane zostały Ordery Uśmiechu Małgosi i Tomkowi Osuchom – założycielom Fundacji Spełnionych Marzeń. Ordery przyznano na wniosek dzieci z chorobami nowotworowymi, będącymi pod opieką Fundacji Spełnionych Marzeń. Oficjalna uroczystość nadania tytułów Kawalerów Orderu Uśmiechu odbyła się podczas otwarcia ogólnopolskiego Centrum Rehabilitacji Społecznej FSM w dniu 21 stycznia 2013 r.


Czytaj dalej...
05.12.2012 FSM wyróżniona na Gali "Laur Wolontariatu 2012" w Kielcach

W dniu 5 grudnia w Pałacyku Tomasza Zielińskiego w Kielcach, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, odbyła się uroczysta Gala Konkursu "Laur Wolontariatu 2012". Coroczny konkurs organizowany jest przez Diecezjalne oraz Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach. W konkursie biorą udział osoby indywidualne oraz organizacje działające na rzecz osób potrzebujących, chorych i niepełnosprawnych. Wyróżnienie w konkursie jest wyrazem wdzięczności za bezinteresowną pracę na rzecz innych.

Czytaj dalej...
29.10.2011 "PERŁY MEDYCYNY 2011" dla Fundacji Spełnionych Marzeń

29 października br. w warszawskim Hotelu Gromada odbyła się wielka Gala "Polska Przedsiębiorczość 2011", podczas której rozdano nagrody piątej edycji konkursu "PERŁY MEDYCYNY". Statuetki i dyplomy trafiły do najlepszych zakładów opieki zdrowotnej i firm działających na rynku medycznym. Tradycją konkursu stało się również nagradzanie instytucji non-profit, które dzięki dobrej woli i empatii pomagają tym, którzy tej pomocy potrzebują. Decyzją Kapituły i Organizatorów Ogólnopolskiego Konkursu Medycznego "PERŁY MEDYCYNY" w tegorocznej edycji statuetką i dyplomem...

Czytaj dalej...
29.09.2010 Bursztynowa Róża dla Małgorzaty i Tomasza Osuchów

W dniu 29 września 2010r. podczas uroczystego otwarcia Targów "Złoto Srebro Czas" Małgorzata i Tomasz Osuchowie zostali uhonorowani "Bursztynową Różą". To niezwykłe wyróżnienie, bo i niezwykłe osoby ją otrzymały w latach poprzednich. Pierwszą laureatką tego wyróżnienia w 2008r. była Pierwsza Dama Maria Kaczyńska, która na swą następczynię wyznaczyła w ubiegłym roku Panią Jadwigę Czartoryską - prezesa Fundacji Orange. Na laureatów "Bursztynowej Róży 2010" Pani Jadwiga Czartoryska zaproponowała Małgosię i Tomka Osuchów.

Czytaj dalej...
25.06.2010Małgosia i Tomek Osuchowie laureatami Kryształowego Zwierciadła foto

W dniu 25.06.2010 r. w ogrodach Królikarni odbyła się uroczysta Gala "Kryształowych Zwierciadeł 2010". Już po raz piętnasty miesięcznik "Zwierciadło" nagradza ludzi dialogu, których charakteryzują takie cechy jak odwaga, bezkompromisowość, serce otwarte na problemy potrzebujących, przywracanie wiary w czystość polityki. W tym roku tą prestiżową nagrodą zostali uhonorowani Małgorzata i Tomasz Osuchowie - założyciele "Fundacji Spełnionych Marzeń", Henryka Krzywonos-Strycharska oraz Profesor Jerzy Buzek - Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, który otrzymał Nagrodę Specjalną Kryształowych Zwierciadeł.

Czytaj dalej...
10.06.2009ZŁOTE KRZYŻE ZASŁUGI dla Małgorzaty i Tomasza Osuchów foto

10 czerwca 2009 r. w z inicjatywy Pani Marii Kaczyńskiej - Małżonki Prezydenta RP w Pałacu Prezydenckim odbyła się konferencja pn. "Razem dla dzieci". Konferencji osobiście przewodniczyła Pani Maria Kaczyńska, a udział w niej wzięli: Ewa Junczyk-Ziomecka - Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, dr Tomasz Zdrojewski - doradca Prezydenta RP ds. zdrowia oraz przedstawiciele społecznych organizacji pozarządowych działających na rzecz zdrowia dzieci. Konferencję poprowadziła Iwona Schymalla. Wśród zaproszonych organizacji była również Fundacja Spełnionych Marzeń, którą reprezentowali jej założyciele Małgorzata i Tomasz Osuchowie.

Czytaj dalej...
10.02.2009Nagroda Imienia Św. Kamila - dla Fundacji Spełnionych Marzeń foto

10.02.2009 r. w Muzeum Kolekcji Jana Pawła II - Galerii Porczyńskich w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Nagrody Imienia Św. Kamila. Galę uświetnili swoją obecnością przedstawiciele najwyższych władz kościelnych i państwowych, m.in.: o. Arkadiusz Nowak - prowincjał Kamilianów, abp. Józef Kowalczyk - nuncjusz apostolski w Polsce, abp. Kazimierz Nycz - metropolita warszawski, abp. Henryk Hoser - biskup warszawsko-praski, Bronisław Komorowski - Marszałek Sejmu, Ewa Kopacz - Minister Zdrowia, Elżbieta Radziszewska - Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Janusz Kochanowski - Rzecznik Praw Obywatelskich, Marek Michalak - Rzecznik Praw Dziecka.

Czytaj dalej...
07.11.2005TRENDY ELLE 2005 dla Małgosi i Tomka Osuchów! foto

7 listopada, godzina 20:00, klub M25... ach, co to był za wieczór! Kolorowe światła, muzyka i unoszący się w powietrzu zapach czekolady... hmm... już przy wejściu do budynku można było poczuć magiczny nastrój. Flesze lamp błyskowych witające pojawiających się gości sprawiały, że każdy mógł poczuć się niczym gwiazda filmowa. W takim klimacie rozpoczynał się wieczór, podczas którego zostały wręczone nagrody Trendy ELLE 2005. Czytelnicy wybrali osoby, które lubią i podziwiają za nieprzeciętne osiągnięcia, za klasę i styl w działaniu.

Czytaj dalej...