Świąteczny Pokaz Mody "Dzieci - Dzieciom"

  • Dodał:   Administrator
  • W kategorii:   Pokaz Mody

W dniu 17 grudnia 2010 r. w Arkadach Kubickiego w Zamku Królewskim w Warszawie, Fundacja Spełnionych Marzeń we współpracy z projektami mody - Ewą i Piotrem Krajewskimi, zorganizowała Świąteczny Pokaz Mody "Dzieci-Dzieciom".
To już czwarta edycja tego świątecznego projektu Fundacji. Do udziału w tegorocznym przedsięwzięciu zaprosiliśmy uczestniczki sesji fotograficznych do "Kalendarza Charytatywnego Fundacji Spełnionych Marzeń 2010", którego współproducentami byli: Ewa i Piotr Krajewscy, którzy zaprojektowali i uszyli suknie, w których nasze Gwiazdy wystąpiły na kartach Kalendarza oraz w pokazie mody.

W pokazie udział wzięły: Iwona Guzowska, Edyta Herbuś, Ania Czartoryska, Joasia Jabłczyńska, Ania Wiśniewska, Kasia Glinka, Olga Borys oraz w zastępstwie Anny Dereszowskiej - Agata Szewioła, Miss Polski 2010, w zastępstwie Weroniki Książkiewicz - Iwona Wyrzykowska - Miss Polski Internetu 2009 i 3 Vice Miss Polski 2009, w zastępstwie Ani Popek jej córka - Oliwia Popek, w zastępstwie Anety Zając - Ewa Krajewska, w zastępstwie Ani Ibisz - Joanna Przybyszewska.

Gwiazdom na wybiegu towarzyszyli pacjenci oddziału onkologii Dziecięcego Szpitala przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie oraz z trzech Regionalnych Oddziałów Fundacji Spełnionych Marzeń w: Lublinie, Olsztynie i Kielcach. Dzieci wystąpiły w strojach zaprojektowanych i uszytych przez Firmę ENDO oraz kreacjach bajkowych, których sponsorem była Estera Lussato - prezes Fundacji LITTLE HAND CHILDREN'S FOUNDATION (LHCF) z Anglii. 

Dzieci biorące udział w pokazie mają za sobą długie miesiące, a nawet lata chemioterapii, a osobistym udziałem w pokazie pragnęły wesprzeć swoich walczących z chorobą rówieśników.

Pokaz poprowadzili Joanna Racewicz i Andrzej Nejman. Muzycznie pokaz uświetnili: Patrycja Markowska z zespołem oraz Mark Shepard. Aukcję poprowadzili: Szymon Majewski i Andrzej Nejman.

Pokazowi towarzyszyła promocja Kalendarza Charytatywnego FSM, którego producentami byli: Ewa i Piotr Krajewscy - projektanci mody, Krzysztof Werema - fotografik oraz Krzysztof Nadziejewiec - wizażysta. Kalendarz jako dzieło artystyczne dedykowane jest Fundacji Spełnionych Marzeń i ma za zadanie wesprzeć jej działania na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi. Uroczysta Gala Kalendarza odbyła się w Teatrze Kamienica w dniu 15 listopada.Świąteczny Pokaz Mody "Dzieci - Dzieciom" 2010