Wiosenna Harley'ada Marzeń 2010


W dniu 9.05.2010 r. Fundacja Spełnionych Marzeń wspólnie z Klubem Motocyklowym Harley-Davidson - "Warsaw Chapter Poland" już po raz drugi zorganizowała happening pn. "Wiosenna Harley'ada Marzeń". W happeningu udział wzięli pacjenci trzech oddziałów onkologicznych będących pod opieką Fundacji: Dziecięcego Szpitala przy Litewskiej, Instytutu Matki i Dziecka, Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie.

Przejazd podopiecznych Fundacji na motocyklach Harley Davidson z zaproszonymi Gwiazdami: Katarzyną Zielińską, Eweliną Flintą, Anią Samusionek i Justyną Kozłowską, rozpoczął się od ulicy Bagatela przez Aleje Ujazdowskie, aż na Skwer Hoovera na Krakowskim Przedmieściu. Część artystyczną "Wiosennej Harley'ady Marzeń" na Krakowskim Przedmieściu poprowadził Andrzej Nejman - członek Rady Fundacji. W części artystycznej happeningu wystąpili: Zespół Hamak, zespół VOLVER - Tomka Luberta oraz "Justynka i Tomek" - nowa formacja muzyczno-teatralna dedykowana wszystkim dzieciakom.


Punktem kulminacyjnym happeningu było wypuszczenie Marzeń do nieba. Wszyscy chętni mieli możliwość napisać swoje największe marzenie na przygotowanych przez Fundację karteczkach, przywiązanych do baloników wypełnionych helem.

Celem "Wiosennej Harley'ady Marzeń" było zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy wielu tysięcy dzieci w Polsce walczących z chorobami nowotworowymi i ich rodzin, uwrażliwienie na ich cierpienie i niejednokrotnie wręcz heroiczną walkę w pokonywaniu codziennych trudności. "Wiosenna Harley'ady Marzeń" - to okazja, aby wspólnie świętować radość z wygranej nad chorobą. To święto największego spełnionego marzenia podopiecznych Fundacji i ich rodzin... marzenia o zdrowym, radosnym dzieciństwie, pełnym marzeń... tych zwyczajnych... dziecięcych.

"Wiosennej Harley'adzie Marzeń" towarzyszył konkurs plastyczny z udziałem dzieci i młodzieży pod nazwą "Żyję zdrowo", w ramach projektu pn. "Przywitajmy wiosnę bez uzależnień" realizowanym wspólnie z dzielnicą Śródmieście miasta stołecznego Warszawy.

"Fundacja Spełnionych Marzeń" dołączyła również do ogólnopolskiej akcji pn. "Policzmy się z rakiem... jednym kliknięciem", która ruszyła 10 maja br. Każdy kto pokonał chorobę onkologiczną, wchodząc na stronę www.policzmysie.pl jednym kliknięciem może dołączyć do grupy zwycięzców z chorobą.


Harley'ada 2010