Wielkanocna Harley'ada Marzeń 2011


W dniu 17.04.2011 r. w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu odbyła się trzecia "Wielkanocna Harley'ada Marzeń". Imprezę zorganizowała Fundacja Spełnionych Marzeń we współpracy z Klubem Motocyklowym Harley-Davidson - "Warsaw Chapter Poland" i Urzędem Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy.

W happeningu udział wzięli pacjenci z pięciu oddziałów onkologicznych w Polsce będących pod opieką Fundacji Spełnionych Marzeń - z dwóch ośrodków warszawskich oraz z Kielc, Olsztyna i Lublina. Głównym punktem imprezy był przejazd Harley`owców wraz naszymi podopiecznymi ulicami Warszawy. Kawalkada 60 harleyów przejechała Krakowskim Przedmieściem poprzez Nowy Świat, Rondo de Gaulle`a, Plac Trzech Krzyży, Aleje Ujazdowskie, Plac Na Rozdrożu, Aleje Ujazdowskie, Ulica Bagatela, Plac Unii Lubelskiej, Marszałkowska, Plac Konstytucji, Marszałkowska, Rondo Dmowskiego, Marszałkowska, Plac Bankowy, Senatorska i Krakowskim Przedmieściem powrót na Skwer Hoovera.Część artystyczną "Wielkanocna Harley'ady Marzeń" na Krakowskim Przedmieściu poprowadzili Karolina Muszalak i Andrzej Nejman. W części artystycznej happeningu wystąpili: Patrycja Markowska wraz z Zespołem (40 min. koncert) oraz Zespół Hamak-Band i Grupa God`Spell.

Podczas festynu dzieci wspólnie z Paniami z Koła Gospodyń Wiejskich w Zielkowicach k/Łowicza, wolontariuszami oraz Anią Korcz i Nataszą Urbańską wybudowały największą Wielkanocną Palmę w Warszawie ( 8 m wysokości !!!). Palmę poświęcił ks. Paweł Rycyk - Kapelan Fundacji.

Punktem kulminacyjnym happeningu było wypuszczenie "Marzeń do nieba". Dzieci, rodzice oraz Warszawiacy wypisywali swoje marzenie na karteczkach przywiązanych do baloników wypełnionych helem i w finale imprezy wypuścili je do nieba.
Celem "Wielkanocna Harley'ady Marzeń" było zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy wielu tysięcy dzieci w Polsce walczących z chorobami nowotworowymi i ich rodzin, uwrażliwienie na ich cierpienie i niejednokrotnie wręcz heroiczną walkę w pokonywaniu codziennych trudności. "Wielkanocna Harley'ady Marzeń" - to Manifest radości z wygranej nad chorobą. To święto największego spełnionego marzenia podopiecznych Fundacji i ich rodzin... marzenia o zdrowym, radosnym dzieciństwie, pełnym marzeń ... tych zwyczajnych... dziecięcych.

"Wielkanocna Harley'adzie Marzeń" towarzyszyła również akcja zorganizowana przy współpracy z Urzędem Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy, której celem było zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy związane z uzależnieniami dzieci, młodzieży i ich rodzin oraz zintegrowanie działań profilaktycznych w tym zakresie.

Harley'ada 2011