Pokaz mody „Dzieci Dzieciom 2019”

  • Dodał:   Administrator
  • W kategorii:   Pokaz Mody

W dniu 14-go października Fundacja Spełnionych Marzeń zorganizowała dla swoich podopiecznych wyjątkowy pokaz mody pn. „Dzieci Dzieciom”. Ta wyjątkowa przygoda w świecie mody była dla dzieci niezwykłą szansą na to by dodać odwagi swoim rówieśnikom, którzy także zmagają się z chorobą nowotworową. To było nie tylko święto Fundacji, lecz także wielkie święto wygranej z rakiem! Dzieci pokazały nam na czym polega prawdziwe piękno, a na wybiegu czuły się rewelacyjnie.
Sami zobaczcie zdjęcia z wydarzenia!POKAZ MODY Dzieci Dzieciom
Pokaz mody odbył się w Rozrywkowym Centrum Miasta Hulakula w Warszawie. Stworzyliśmy dla małych modelek i modeli prawdziwy, modowy wybieg oraz zadbaliśmy o odpowiednią oprawę artystyczną. Dzieci prezentowały stroje z najnowszej kolekcji dziecięcej firmy Endo. Każdemu dziecku towarzyszyły znane i lubiane gwiazdy sceny, kina, telewizji i muzyki, m.in. Beata Tadla, Karolina Pilarczyk, Gabi Drzewiecka, Anna Korcz, Sasha Strunin, Szymon Majewski, Pascal Brodnicki, Paweł Stasiak i Conrado Moreno. Nasze gwiazdy wystąpiły w bluzach zaprojektowanych przez Łukasza Jemioła.

– Bardzo się cieszę, że podczas pokazu spotkam się z innymi dziećmi, które miały nowotwór i go pokonały. Sam także chciałbym pokazać innym, że da się wygrać z rakiem i być jak każdy inny. Cieszyłbym się, gdyby moi koledzy, którzy teraz są na oddziale, wystąpili na następnym pokazie. Każdy z nich powinien móc pochwalić się, że wygrał! – mówi Karol Waśkowiec (10 lat).

Jak mówi mama 6-letniej Julki Jekiel, wyjście w pokazie w towarzystwie znanych i lubianych gwiazd to dla dziewczynki ważne wsparcie w walce z nieśmiałością. – Julka może poczuć się jak prawdziwa modelka, zapomnieć o chorobie i po prostu świetnie bawić – mówi mama Julii.
Misją pokazu mody „Dzieci Dzieciom” jest walka ze stereotypowym postrzeganiem młodych pacjentów onkologicznych.

– W powszechnej świadomości wciąż funkcjonuje wizerunek smutnych i bezradnych dzieci, które walczą z chorobą nowotworową. Tymczasem rzeczywistość jest zupełnie inna – młodzi pacjenci onkologiczni to często odważne i zdeterminowane dzieciaki, które w pełnym wyzwań okresie terapii i rehabilitacji onkologicznej mają ogromną siłę, którą dzielą się ze swoimi kolegami i koleżankami, rodzicami i bliskimi. W trakcie naszej wieloletniej współpracy z polskimi ośrodkami, prowadzącymi terapię onkologiczną, zauważyliśmy, że tym, czego potrzeba młodym pacjentom, jest wsparcie w rehabilitacji poprzez sport i rekreację. Okazuje się, że to właśnie ruch i radosna zabawa z rówieśnikami najlepiej pomagają wrócić do zdrowia – mówi Tomasz Osuch, prezes Fundacji Spełnionych Marzeń, inicjator i organizator pokazu mody „Dzieci Dzieciom”.

Podczas wydarzenia na gości czekała loteria fantowa oraz licytacja charytatywna. Pokaz uświetnił występ zespołu Electric Girls. Szczególne podziękowania dla Mariusza Korpolińskiego za wspaniałe prowadzenie wydarzenia!

Za wsparcie wydarzenia Fundacja Spełnionych Marzeń bardzo dziękuję firmie Amrit Oriental Food - głównemu partnerowi i sponsorowi, marce Endo za przygotowanie strojów dla naszych małych modeli, Panu Łukaszowi Jemiołowi za stroje przygotowane dla gwiazd; Panu Piotrowi Mazurkiewiczowi z Chez Pierre za przygotowanie wspaniałych fryzur, Paniom wizażystkom z firmy INGLOT, Hulakula – Rozrywkowe Centrum Miasta za możliwość organizacji naszego wydarzenia w tych pięknych wnętrzu, oraz firmom: Malu Malu, Bandi, @KOM, Savacci(czyt.Sawaczi).


DZIĘKUJEMY Z CAŁEGO SERCA! <3