Harley'ada Marzeń 2009


5 kwietnia w Niedzielę Palmową, Fundacja Spełnionych Marzeń wspólnie z Klubem Harleyowców - Warsaw Chapter Poland oraz przy wsparciu i współpracy z Biurem Polityki Społecznej Miasta Stołecznego Warszawy zorganizowała wielki świąteczny happening na ulicach Warszawy pn. "Wielkanocna Harley'ada Marzeń".

Kawalkada około 40-stu motocykli marki Harley Davidson wraz z naszymi podopiecznymi przejechała z Ronda De Gaulle'a, ulicą Tamka, Dobra, Nowy Zjazd, Wisłostradą, Sanguszki, Konwiktorską, Bonifraterską przez Krakowskie Przedmieście aż na Plac Zamkowy. Podczas, gdy na scenie bawił zgromadzoną publiczność zespół country "Drink Bar", rozpoczęły się przygotowania do wielkiego finału. Podczas trwania koncertu wszyscy chętni mieli możliwość napisać swoje największe marzenie na przygotowanych przez Fundację karteczkach, przywiązanych do baloników wypełnionych helem. Punktem kulminacyjnym happeningu było wypuszczenie... "Marzenia do nieba".

Celem "Wielkanocnej Harley'ady Marzeń" było zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy wielu tysięcy dzieci z chorobami nowotworowymi i ich rodzin, a także uwrażliwienie na ich cierpienie i niejednokrotnie wręcz heroiczną walkę w pokonywaniu codziennych trudności. Ważnym celem imprezy było również stworzenie aktywnego lobbingu na rzecz pomocy dzieciom chorym i ich rodzinom, a także przełamanie stereotypów i podniesienie świadomości społecznej wobec choroby nowotworowej. To także szansa na stworzenie środowisk aktywnie i systematycznie wspomagających działania Fundacji Spełnionych Marzeń na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi. Pragniemy, by one również uwierzyły, że... marzenia się spełniają.

 

Harleyada 2009