Dzień Dziecka z Harley'adą Marzeń 2013


W dniu 2.06.2013 r. Fundacja Spełnionych Marzeń wspólnie z Klubem Motocyklowym Harley-Davidson - "Warsaw Chapter Poland" zorganizowała happening pn. "Harley’ada Marzeń 2013". To już czwarta edycja tej niezwykle widowiskowej imprezy dedykowanej dzieciom z chorobą nowotworową. W tym roku "Harley’adę Marzeń" połączyliśmy z obchodami Dnia Dziecka.


W happeningu udział wzięli pacjenci z pięciu oddziałów onkologicznych w Polsce będących pod opieką Fundacji Spełnionych Marzeń - z dwóch ośrodków warszawskich oraz z Kielc, Olsztyna i Lublina. Głównym punktem imprezy był przejazd harley`owców wraz naszymi podopiecznymi ulicami Warszawy. Kawalkada 60 harleyów przejechała głównymi ulicami Warszawy w asyście Policjantów z Warszawskiej Komendy Policji (wielkie dzięki ☺).Przejazd zakończył się przy ulicy Tokarzewskiego-Karaszewicza pod pomnikiem J. Piłsudskiego, gdzie odbywała się część artystyczna Dnia Dziecka z Harley’ami, którą poprowadzili: Magdalena Różczka oraz Mateusz Damięcki.

Muzycznie imprezę okrasiły występy młodych wokalistów: Niki oraz Patryka. Natomiast gwiazdami dnia były dwa zaprzyjaźnione z Fundacją zespoły: Papa D. i Hamak. Podczas trwania koncertów, dla małych artystów przygotowany został warsztat plastyczny, gdzie dzieci pod okiem wolontariuszy tworzyły z filcu muto-misie ☺.

Celem "Harley’ady Marzeń" jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy wielu tysięcy dzieci w Polsce walczących z chorobami nowotworowymi i ich rodzin, uwrażliwienie na ich cierpienie i niejednokrotnie wręcz heroiczną walkę w pokonywaniu codziennych trudności. "Dzień Dziecka z Harleyami" – to okazja, aby wspólnie świętować radość z wygranej nad chorobą. To święto największego spełnionego marzenia podopiecznych Fundacji i ich rodzin .... Marzenia o zdrowym, radosnym dzieciństwie, pełnym marzeń ... tych zwyczajnych... dziecięcych.


Harley'ada 2013