Jedyny w Polsce ONKO-SURVIVAL!

Survival to wyjątkowa szkoła przetrwania dla prawdziwych twardzieli jakimi są nasi dzielni podopieczni – dzieci oraz młodzież w trakcie i po leczeniu onkologicznym. Wiedzą doskonale, że walkę z rakiem można wygrać i przekuć trudne doświadczenia w niezwykłą siłę i determinację. Podczas Onko-survivalu dzieci dają temu dowód. Onko-survival to prawdziwa przygoda, która pozostaje w pamięci uczestników na długo!

W latach 2016 i 2017 odbyły się cztery Onko-survivale w których uczestniczyło 32 dzieci. Nasi podopieczni odwiedzili wtedy okolice Nadleśnictwa Drewnica oraz Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Spędzili cały tydzień w głębokim lesie podejmując się  licznych wyzwań. W roku 2019 powracamy do tej idei i planujemy kolejny wyjazd podczas tegorocznych wakacji.

Grupa młodych ludzi, byłych pacjentów onkologicznych, podczas kilku dni wyprawy zmierzy się z ekstremalnymi warunkami pogodowymi, brakiem bieżącej wody i elektryczności. Uczestnicy sami przygotowują sobie posiłki nad ogniskiem, a łóżka wykonują ze znalezionych w lesie gałęzi. Za namioty służą im wojskowe pałatki.  Przez cztery dni nie mają dostępu do telefonów komórkowych.  Dzięki temu mogą naprawdę wypocząć i oczywiście świetnie się przy tym bawić. Onko-survival to zarówno niesamowita przygoda, jak i czas w którym można przekroczyć własne granice, znowu uwierzyć w swoje siły, pokonać strach i poznać rówieśników z podobnymi doświadczeniami życiowymi.

Opiekunem naszych wyjazdów jest pułkownik Robert Edelwajn, były oficer jednostki specjalnej, który przygotowuje zawsze dla uczestników niełatwe zadania. Jakie? Zdradzimy jedynie przeprawę przez rzekę, a pozostałe muszą pozostać tajemnicą! Wszystkiego dowiedzieć się można już na miejscu!

Chcesz wziąć udział w Onko-Survivalu? Chcesz zorganizaować wyprawę dla swojej grupy? Napisz: biuro@spelnionemarzenia.org.pl