Kwietniowy turnus rehabilitacyjny

  • 20-07-2017

W dniach 27 maja - 7 kwietnia w fundacyjnym Centrum Reahbilitacji Społecznej Fundacji Spełnionych Marzeń odbył się czwarty w tym roku dwutygodniowy turnus. Turnusy dedykowane są dzieciom i młodzieży po zakończonym leczeniu onkologicznym.

Fundacja korzysta z usług specjalistów z wieloletnim doświadczeniem i profesjonalnym przygotowaniu do zawodu, dlatego też turnusy rehabilitacyjne cieszą się niezmiennie ogromną popularnością.

Fundacja Spełnionych Marzeń od 6 lat organizuje turnusy rehabilitacyjne. Na przestrzeni roku odbywa się średnio 10 dwutygodniowych turnusów, w których każdorazowo bierze udział ok. 10 pacjentów. Do tej z zajęć rehabilitacyjnych skorzystało ok. 800 pacjentów. Program ćwiczeń dedykowany jest osobom po zakończonym  leczeniu onkologicznym, które są zagrożone m.in. zaburzeniami neurobiologicznymi, zbyt dużym przyrostem masy ciała, zaburzeniami mineralizacji kości, czy też trwałą niepełnosprawnością wynikającą z amputacji koniczyn dolnych lub górnych, lub wszczepieniem endoprotezy.

Turnusy każdorazowo dopasowane są do rodzaju niepełnosprawności danej grupy. Zajęcia prowadzone są w formie 2-tygodniowych ćwiczeń grupowych w dwóch sesjach: przedpołudniowej i popołudniowej (więcej o programie i warunkach uczestnictwa - CRS).

Kwietniowy turnus rehabilitacyjny