Karnawałowy POKAZ MODY „DZIECI DZIECIOM”


Luty Fundacja powitała radośnie karnawałowym pokazem mody „Dzieci Dzieciom” w Oranżerii Restauracji Endorfina w Warszawie. Tym razem, dzięki współpracy z projektantką Violą Piekut, dzieci i towarzyszące im gwiazdy zaprezentowały przepiękną i niepowtarzalną kolekcję strojów. Jak zwykle w projekcie uczestniczyły małe modelki – dzieci w trakcie i po leczeniu nowotworowym z warszawskich, dziecięcych ośrodków onkologicznych. W towarzystwie pięknych i znanych kobiet świata muzyki, kina, teatru i telewizji nasze małe modelki prezentowały się wspaniale. To było prawdzie święto wygranej z chorobą nowotworową!

Karnawałowy POKAZ MODY 2020
Naszym małym modelkom towarzyszyły znane i lubiane gwiazdy za co serdecznie dziękujemy. Podziękowania szczególnie dla: Beaty Tadli, Anny Korcz, Gabi Drzewieckiej, Grażyny Torbickiej, Marzeny Rogalskiej, Joanny Jabłczyńskiej, Agnieszki Kaczorowskiej, Anny Dereszowskiej, Karoliny Pilarczyk.

Misją pokazu mody „Dzieci Dzieciom”, jest nie tylko pokazanie prawdziwego piękna, lecz także walka ze stereotypem małego pacjenta onkologicznego. Po raz kolejny dzieci pokazały piękno, siłę, odwagę i prawdziwą radość!

W powszechnej świadomości wciąż funkcjonuje wizerunek smutnych i bezradnych dzieci, które walczą z chorobą nowotworową. Tymczasem rzeczywistość jest zupełnie inna – młodzi pacjenci onkologiczni to często odważne i zdeterminowane dzieciaki. W pełnym wyzwań okresie terapii i rehabilitacji onkologicznej mają ogromną siłę, którą dzielą się ze swoimi kolegami i koleżankami, rodzicami i bliskimi. W trakcie naszej wieloletniej współpracy z polskimi ośrodkami, prowadzącymi terapię onkologiczną, zauważyliśmy, że tym, czego potrzeba młodym pacjentom, jest wsparcie w rehabilitacji poprzez sport i rekreację. Okazuje się, że to właśnie ruch i radosna zabawa z rówieśnikami najlepiej pomagają wrócić do zdrowia – mówi Tomasz Osuch, prezes Fundacji Spełnionych Marzeń, inicjator i organizator pokazu mody „Dzieci Dzieciom’

Fundacja szczególnie pragnie podziękować wszystkim, którzy wsparli to wydarzenie. Podziękowania składamy Olivierowi Janiakowi za wspaniałe poprowadzenie pokazu. Za przepiękną ucztę muzyczną dziękujemy kwartetowi ze Lwowa „Leon Voci” oraz Malwinie Kalińskiej i Marcinowi Urbanowi.
Gorące podziękowania także dla Partnerów wydarzenia bez których nie mogłoby się ono odbyć: Amrit Oriental Food – główny partner i sponsor, Violi Piekut za zaprojektowanie i przygotowanie strojów dla naszych modelek, Annie Bubnowskiej za pieczę nad całością pokazu, zespołowi TRANS za wspaniały występ, Jarosławowi Chrobocińskiemu i jego resturacjom: Mille Vigian Syta 93, Gruba Ryba, Trattoria boccone za przygotowanie poczęstunku, Restauracji Endorfina Foksal za możliwość organizacji naszego wydarzenia w tym pięknym wnętrzu, Piotrowi Mazurkiewiczowi z Chez Pierre za przygotowanie wspaniałych fryzur; Paniom wizażystkom z firmy INGLOT, Dominice Mrozowskiej z DM Pracownia z Pasją, Anecie Szczepańskiej z Ayu Art, Sylveco, CPC new media, Estetyczna Clinic, Savacci, Pharmaceris, Alex Deco, Douglas, Fundacji Duval, Studio Kosmetyczne KOS, Galeria Słodkości, To Studio. Dziękujemy RMF MAXX za objęcie patronatem medialnym wydarzenia.

Trudno oddać słowami atmosferę wydarzenia, ale może nieco łatwiej pokazać ją na zdjęciach do których oglądania zapraszamy!


DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM Z CAŁEGO SERCA <3