"Wszyscy dla wszystkich i każdy dla każdego"


II Dobroczynny Festyn Parafialny - "Wszyscy dla wszystkich i każdy dla każdego", to impreza charytatywna zorganizowana przez Parafię Świętego Krzyża z Warszawy przy współpracy m.in. z Gminą Śródmieście i Fundacją Pomocy im. Prymasa Tysiąclecia. Do udziału w tym przedsięwzięciu zostaliśmy zaproszeni przez księdza Pawła Rycyka z Parafii Św. Krzyża, głównego organizatora Festynu Dobroczynnego i jednocześnie Kapelana Fundacji Spełnionych Marzeń.

Festyn rozpoczął się w sobotę 14.06. na obiektach sportowych XXXVII LO im. J. Dąbrowskiego w Warszawie, gdzie odbyły się zawody sportowe, m.in. piłka nożna, piłka siatkowa, strzelectwo. A w niedzielę 15.06 na ul.Traugutta, przylegającej do Parafii Św. Krzyża odbył się Festyn Dobroczynny, na którym zagościły stoiska profilaktyczne, loterii fantowej, księgarni parafialnej oraz stoiska prezentujące działalność instytucji pomocowych. Festyn obfitował w wiele atrakcje, m.in.: pokaz tańca towarzyskiego, koncert chóru "Piast & Grapa Gospel Family", pokazy Polskiego Klubu Szermierczego, prezentacja sprzętu strażackiego i policyjnego, konkursy, licytacja i gra fantowa. Gościem honorowym była znana aktorka - Magdalena Stużyńska, która wręczyła zwycięzcom zlicytowane przedmioty.

Fundacja Spełnionych Marzeń w specjalnie przygotowanym stoisku mogła zaprezentować swoją działalność, a także dzięki wystawie fotografii pn. "Onkoolimpiada 2007", promować II Międzynarodowe Igrzyska Sportowe dla dzieci po przebytej chorobie nowotworowej, które odbędą się we wrześniu 2008. Dodatkowo dzięki hojności Warszawiaków zebraliśmy środki finansowe na zakup upominków dla naszych podopiecznych.


"Wszyscy dla wszystkich i każdy dla każdego"