Wizyta Ambasadora RPA


W dniu 21.06. br. naszymi gośćmi na oddziale onkologii Instytutu Matki i Dziecka byli: Ambasador Republiki Południowej Afryki w RP - dr LS Ted Pekane z małżonką Mananą Pekane oraz pisarka - Engela van Rooyen i Jan Królak (pracownik Ambasady). 

Ponieważ Fundacja Spełnionych Marzeń od kilku lat współpracuje z Ambasadą RPA, m.in. w ramach warsztatów wielokulturowych organizowanych bezpośrednio na oddziale onkologii IMiD, stąd też wizyta nowo desygnowanego Ambasadora RPA.

Podczas wizyty Pan Ambasador zapoznał się z działaniami Fundacji oraz jej planami na przyszłość. Następnie nasi goście odwiedzili oddział chirurgii onkologicznej, którym FSM opiekuje się od 8 lat. Każde dziecko zostało obdarowane książką pt. "Vuvuzela", autorstwa Pani Engeli van Rooyen, wydanej przez Ambasadę RPA w 2010 r.

Pan Ambasador osobiście wpisał się do każdego podarowanego egzemplarza. Dodatkową niespodzianką było wsparcie Fundacji przez Ambasadę RPA środkami finansowymi w wysokości 1500 PLN z przeznaczeniem na ogólnopolski obóz dla dzieci z chorobą nowotworową pn. "Wakacje z marzeniami".Wizyta Ambasadora RPA