Wigilia z naszymi podopiecznymi z oddziału na Litewskiej

  • 16-12-2005

Sala wykładowa w szpitalu przy Litewskiej jak zwykle pękała w szwach, by pomieścić gości zaproszonych na Fundacyjną Wigilię. Oprócz dzieci, które dopiero rozpoczynają leczenie, gościliśmy również te, które tą ciężką drogę mają już za sobą i powróciły po długim leczeniu do normalnego życia. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również: Pani Marzenna Szustkowska, dzięki której już niebawem zacznie funkcjonować "Dom Spełnionych Marzeń" oraz przedstawiciele TOTALIZATORA SPORTOWEGO, firmy MATTEL, GAZETY CODZIENNEJ FAKT oraz wydawnictwa DIDASKO.

Podczas uroczystości wręczyliśmy podziękowanie dla TOTALIZATORA SPORTOWEGO za zorganizowanie Zakładów Specjalnych, z których całkowity dochód zostanie przekazany na działalność statutową Fundacji. Wręczyliśmy również podziękowanie dla przedstawicieli GAZETY CODZIENNEJ FAKT, za zorganizowanie akcji charytatywnej na rzecz Fundacji Spełnionych Marzeń, w której 30 gr. z każdego sprzedanego egzemplarza gazety w dniu 21.10.2005 r. został przekazany również na działalność statutową Fundacji. Natomiast firmy MATTEL oraz DIDASKO uhonorowaliśmy tytułem "PRZYJACIEL FUNDACJI SPEŁNIONYCH MARZEŃ" za stałe wsparcie naszych działań na rzecz chorych dzieci.'

Naszej Wigilii towarzyszył bardzo uroczysty i ciepły nastrój. Przy akompaniamencie Janusza Tylmana wspólnie śpiewaliśmy najpiękniejsze polskie kolędy. Pomagali nam przy tym zaproszeni przez nas goście specjalni, a byli to: Robert Kudelski, Szymon Majewski, Andrzej Nejman oraz Witold Paszt. Dodatkowo, na specjalną prośbę Robert Kudelski zaśpiewał utwory ze swojego premierowego recitalu "Hymny Miłości według Edith Piaf".

Wspólnie z artystami kolędy zaśpiewały obecne z nami dzieci. W końcu nie co dzień zdarza się śpiewać kolędy z takimi gwiazdami :-) Okazję do zaśpiewania w tak doskonałym towarzystwie mieli również wolontariusze Fundacji, którzy pomagają Małgosi i Tomkowi na co dzień.

Kolejną miłą i z niecierpliwością wyczekiwaną chwilą było wręczenie gwiazdkowych prezentów. Święty Mikołaj w postaci Szymona Majewskiego przy pomocy swoich "pomocników" tj. Małgosi Osuch i Moniki Szymonik rozdał uradowanym dzieciom prezenty. W tym roku dzięki uprzejmości firm: Mattel, Coca-Cola i Totalizator Sportowy, Mikołaj hojnie obdarował podopiecznych Fundacji :-)
Na koniec... wspólny posiłek, życzenia zdrowia, szczęścia, uśmiechu i wytrwałości, wiele wzruszenia i ciepłych rozmów i oczywiście niezliczona ilość zdjęć z zaproszonymi gośćmi :-)

Wigilia na Litewskiej