Wigilia na Kasprzaka


15 grudnia spędziliśmy wspólnie z dziećmi, młodzieżą oraz ich rodzicami Wigilię na Oddziale Chirurgii Onkologicznej Instytutu Matki i Dziecka. Niewątpliwie był to szczególny dzień. Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia zawsze wprowadzają magiczną atmosferę radości, jak również refleksji i wzruszenia. Była to nasza druga Wigilia na Kasprzaka. Odbyła się na szpitalnym korytarzu, przy blasku choinkowych lampek i migoczącego światła świec. Wolontariuszki fundacji zadbały o nakrycie stołów, gdzie wśród świątecznych stroików czekał słodki poczęstunek.

Główną atrakcją wieczoru było śpiewanie kolęd wspólnie z Magdaleną Stużyńską, która zachwyciła obecnych przepięknym, czystym brzmieniem swojego głosu. Na instrumentach muzycznych grała orkiestra wojskowa w składzie: Ryszard Faliński - klawisze oraz klarnet, Andrzej Wiewióra - saksofon, Tomek Kiciński - trąbka. Cały oddział tonął w przepięknych dźwiękach muzyki najpiękniejszych polskich kolęd. Część ze zgromadzonych osób w zamyśleniu i skupieniu słuchała płynącej muzyki, podczas gdy pozostali wtórowali Magdalenie Stużyńskiej w śpiewie. Aby zachęcić i ośmielić obecnych Małgosia Osuch zaprosiła na naszą "scenę" wszystkich tatusiów, aby mieli okazję zaprezentować swoje muzyczne zdolności oraz mocne męskie głosy. Następnie kolędę odśpiewały mamy i... obecne na naszym spotkaniu wolontariuszki :-) Nie zabrakło również ochotników, wspólnie z Magdą Stużyńską kolędę zaśpiewali: Jakub Wolner oraz Ania Chludzińska wraz z Mileną Szewczyk.
Uroczyste dzielenie się opłatkiem oraz wspólne kolędowanie zostało poprzedzone rozdaniem gwiazdkowych prezentów, z czego najbardziej uradowane były dzieci :-) Na koniec nie zabrakło również czasu na pamiątkowe zdjęcia, które będą przypominać nam wspólnie spędzone chwile.


Wigilia w Instytucie Matki i Dziecka