Wieczór z tańcem indyjskim w Instytucie Matki i Dziecka


W dniu 22.04.2009 r. na oddziale chirurgii onkologicznej Instytutu Matki i Dziecka odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu Fundacji Spełnionych Marzeń pn. "Wieczory z Tańcem". Tym razem wybraliśmy się na daleki wschód do Indii, aby poznać tajniki oraz niezwykły urok i czar tańca indyjskiego.

Naszymi gośćmi były tancerki z zespołu tańca indyjskiego NATARAJA: Ola Michalska (organizatorka wieczoru) oraz Alicja Kaczorek i Kasia Mill. Założycielką zespołu NATARAJA jest Anna Łopatowska. Zespół organizuje pokazy klasycznego tańca indyjskiego Bharatanatyam, Odissi, teatru Kudijattam, tańca ludowego oraz choreografii do muzyki z filmów Bollywood. Podczas "Wieczoru z Tańcem" nasi podopieczni poznali nie tylko różne techniki tańca indyjskiego, ale również dowiedzieli wielu interesujących rzeczy o kulturze Indii.

Fundacja Spełnionych Marzeń składa gorące podziękowania Pani Aleksandrze Michalskiej, Alicji Kaczorek i Katarzynie Mill - tancerkom z zespołu tańca indyjskiego "Nataraja" za przygotowanie niezwykle interesującej prezentacji kultury indyjskiej oraz sztuki tańca indyjskiego.


Wieczór z tańcem indyjskim w Instytucie Matki i Dziecka