Wieczór z Sambą Brazylijską w Instytucie Matki i Dziecka

  • 29-09-2017

W dniu 03.02.2010 r. na oddziale chirurgii onkologicznej IMiD Fundacja Spełnionych Marzeń zorganizowała kolejne spotkanie z cyklu "Wieczory z tańcem". Zgodnie z duchem trwającego właśnie karnawału, zaprezentowaliśmy naszym podopiecznym gorącą SAMBĘ prosto z Brazylii.

Spektakl poprowadził Paweł Kucharczyk, pseudonim artystyczny Ed Szynszyl, znawca samby i muzyki brazylijskiej. Głównym punktem programu były występy grupy tanecznej "As Belezas do Brasil" (Ślicznotki z Brazylii) w tańcach inspirowanych Carmen Mirandą i Sambą Rio de Janeiro.

Nie lada gratką był występ Kamila - mistrza capoeiry, który zaprezentował technikę gry na berimbau oraz podstawowe kroki capoeiry "dżinga" i capoeiry regional. Natomiast Ed Szynszyl wzbogacił program artystyczny barwnymi historiami z karnawału w Rio. Zaprezentował również wraz z Wojtkiem Kidoniem i Sergiuszem najbardziej charakterystyczne instrumenty brazylijskie, m.in. instrument perkusyjny - pandeiro i duży bęben basowy surdo.

Fundacja Spełnionych Marzeń składa gorące podziękowania Pawłowi Kucharczykowi oraz Ani, Dominice i Marioli z grupy tanecznej "As Belezas do Brasil", a także Wojtkowi i Sergiuszowi za chwile wspaniałej zabawy w rytmach gorącej Samby z Rio.Wieczór z Sambą Brazylijską w Instytucie Matki i Dziecka