Wieczór z Hip-Hopem w Instytucie Matki i Dziecka

  • 23-07-2017

W dniu 10 lutego 2009 r. na oddziale chirurgii onkologicznej IMiD odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Wieczory z tańcem". Tym razem zaprezentowaliśmy niezwykle modny wśród młodzieży HIP-HOP. Gośćmi naszymi byli: Paweł Płoski - jeden z najlepszych w Polsce i na świecie tancerzy w kategorii hip-hop z Klubu Sportowego "Grawitacja" oraz Paweł Marczuk z Klubu Tanecznego "Funk Rockass".

Paweł Płoski w 2007 r., wracając z warsztatów tanecznych, na dworcu we Wrocławiu uległ poważnemu wypadkowi, w konsekwencji którego stracił lewą stopę. Po długiej rehabilitacji i zakupie protezy, powrócił jednak to tańca i od dwóch lat tańczy z protezą. Fani tańca z pewnością znają go z programu "You can dance" czy "Mam talent".

Paweł nie tylko zaprezentował swoje mistrzowskie umiejętności taneczne, oraz podzielił się swoją wiedzą i doświadczeniami, ale przede wszystkim zaprezentował możliwości dobrze dobranej protezy, szczególnie podczas wykonywania bardzo skomplikowanych figur tańca nowoczesnego.

Podczas występu wspólnie z Pawłem Marczukiem zaprezentowali naprawdę solidną dawkę adrenaliny, za co im w imieniu własnym oraz naszych podopiecznych ogromnie dziękujemy :-).Wieczór z Hip-Hopem w Instytucie Matki i Dziecka