Simfonia Varsovia dzieciom

  • 31-05-2006

Z okazji Dnia Dziecka w dniu 31.05.2006r w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, odbył się niezwykły koncert w wykonaniu Polskiej Orkiestry Kameralnej - Sinfonia Varsovia. Koncert był dedykowany pamięci Pana Franciszka Wybrańczyka - twórcy orkiestry i jej wieloletniego Dyrektora, który w dniu koncertu w godzinach porannych odszedł po ciężkiej walce z chorobą nowotworową. Jego życzeniem jednak było, aby koncert ten dedykowany był dziecięcej publiczności, a dochód przeznaczony fundacji opiekującej się chorymi dziećmi.


Koncert Sinfonii Varsovii pod batutą Iwony Sowińskiej, z udziałem Anny Karasińskiej (sopran) oraz Anny Lubańskiej (mezzosopran) był na żywo transmitowany na antenie Programu 2 Polskiego Radia. Dlatego nie tylko widownia w studio, ale również słuchacze mogli się przekonać, jak żywe reakcje wzbudził ten koncert wśród małych słuchaczy, a owacjom po każdym utworze nie było końca. Ponieważ adresatami koncertu były dzieci, więc i repertuar został dobrany właśnie dla nich. Obok utworów Gioachino Rossiniego, Siergieja Prokofiewa oraz Leopolda Mozarta, nie zabrakło bajki, której narratorem był Andrzej Mastalerz, a wyobraźnię dodatkowo pobudzała wspaniała muzyka w wykonaniu orkiestry. Nie zabrakło również konkursów, oczywiście muzycznych, a także wspólnego muzykowania.


Fundacja Spełnionych Marzeń dziękuje Panu Dyrektorowi Januszowi Marynowskiemu oraz wszystkim członkom Polskiej Orkiestry Kameralnej - SINFONIA VARSOVIA, za przekazanie dochodu z koncertu na rzecz podopiecznych naszej Fundacji.