Podniebne marzenie Bartka

  • 23-07-2017

W dniu 26 maja br. na prośbę Fundacji Spełnionych Marzeń, żołnierze 23. Bazy Lotniczej w Mińsku Maz. oraz 1. Eskadry Lotnictwa Taktycznego "Warszawa" byli współrealizatorami największego marzenia naszego podopiecznego Bartka Kmiecia, pacjenta oddziału chirurgii onkologicznej IMiD. Bartek wiedział, że na lot samolotem MiG-29 jest jeszcze za młody i nie ma specjalistycznego wyszkolenia, marzył więc choćby o jednym dniu spędzonym w wojsku, szczególnie w roli pilota wojskowego.

Po przybyciu na teren lotniska, wraz z najbliższą rodziną, dokładnie poznał samolot MiG-29, sprzęt i wyposażenie wysokościowo-ratownicze oraz miał okazję do rozmów z pilotami. Podczas pobytu na lotnisku Bartek zasiadł również za sterami śmigłowca W3 Sokół z 2. Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej. Natomiast na terenie kompleksu koszarowego odbył symulowany lot samolotem MiG-29 na urządzeniu treningowo-symulacyjnym KTS-21, a następnie zapoznał się z bogatymi tradycjami jednostek stacjonujących na mińskim lotnisku i wpisał się do księgi pamiątkowej.

Dzieciom i młodzieży podobnym do Bartka choroba uniemożliwia normalne funkcjonowanie, ale po takim dniu wierzą, że coś im się wreszcie w życiu udało, że robią coś, co dla ich zdrowych kolegów jest nieosiągalne. Dlatego też składamy gorące podziękowania płk pil. dypl. mgr inż. Robertowi Cierniakowi za pomoc w organizacji tego niezwykłego przedsięwzięcia.Podniebne marzenie Bartka