NIE - NOWOTWOROM U DZIECI!


Dzień Dziecka został zorganizowany przez naszą Fundację Spełnionych Marzeń oraz Fundację Ronalda McDonalda, powołaną, aby poprzez zakup specjalistycznego sprzętu medycznego, nieść pomoc chorym dzieciom.

Dzień Dziecka odbywał się pod hasłem "NIE - NOWOTWOROM U DZIECI" i to właśnie to przesłanie towarzyszyło całej naszej imprezie. Wszystkim zgromadzonym staraliśmy się przekazać, jak ogromne znaczenie w leczeniu choroby nowotworowej ma jej wczesne zdiagnozowanie, a także uświadamialiśmy jak ważną rolę odgrywają rodzice i opiekunowie zanim dziecko trafi do lekarza. Dorośli mogli porozmawiać z lekarzami onkologami z Instytutu Matki i Dziecka na Kasprzaka oraz Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego przy Litewskiej. W specjalnym punkcie informacyjnym można było się dowiedzieć na co zwracać uwagę w zachowaniu dziecka, czy przewlekła infekcja powinna wzbudzać nasz niepokój, jakie objawy u dziecka powinny nas skłonić do przeprowadzenia dokładnych badań, jakie mogą być objawy choroby nowotworowej u dziecka oraz jak często należy robić naszemu dziecku badania kontrolne.

Do poszerzania wiedzy na temat wczesnego diagnozowania chorób zachęcali, ale już ze sceny wszyscy nasi prezenterzy: Małgorzata Foremniak, Szymon Majewski, Magda Mołek, Andrzej Nejman, Hubert Urbański. Naszym gościem specjalnym był Kamil Durczok, który podczas swojego wystąpienia również przekonywał, jak ważna jest profilaktyka w leczeniu chorób nowotworowych i apelował do rodziców o nie bagatelizowanie niepokojących objawów chorobowych u dziecka.

Tego dnia w Parku Sowińskiego również dla naszych najmłodszych atrakcji nie brakowało i to zarówno na scenie jak i na terenie parku. Pierwszym miłym zaskoczeniem była wspaniała pogoda, bo słońce spoglądało na nas cały dzień. Niewątpliwą atrakcją dla najmłodszych było Show w wykonaniu Pana Krzysztofa Jańczaka, znanego nam wszystkim z telewizji pod pseudonimem Pan Japa, wprowadzające wszystkich w wyborny nastrój i humor. Prawdziwą furorę zrobił również Andrzej Nejman, który poprowadził na scenie przyśpieszony kurs nauki tańca. A po rozgrzewce, podczas Karaoke prowadzonego oczywiście też przez Andrzeja, dzieci i młodzież mogli wykazać się zdolnościami wokalnymi.

Prawdziwym gwoździem programu był występ naszego ulubionego iluzjonisty Macieja Pola, wprowadzający nas w świat magii i czarów. Widzowie z zapartym tchem uczestniczyli w bajecznym spektaklu, przeplatanym często chwilami grozy.

Na zakończenie zagrał nam "Makowiecki Band" zapowiedziany przez Szymona Majewskiego. Gwiazda wieczoru zakończyła ten piękny dzień, naprawdę fajnym koncertem.

Program na scenie uatrakcyjniały dziecięce zespoły wokalne i taneczne z Warszawskich Młodzieżowych Domów Kultury. "Paskudy, "Impuls", "Mrówki", "Zygzaki", "Baletniczki" czy "Jang" wplecione pomiędzy naszych artystów świetnie uzupełniały to sceniczne widowisko. Był to naprawdę niezwykły Dzień Dziecka, łączący edukację w chyba najważniejszej sferze naszego życia z beztroską zabawą i radością.

Dzień Dziecka "NIE - NOWOTWOROM U DZIECI!"
pod Honorowym Patronatem Wiceminister Polityki Społecznej Cezarego MiżejewskiegoNIE - NOWOTWOROM U DZIECI!