Koncert Spełnionych Marzeń

  • 18-05-2006

Fundacja Spełnionych Marzeń zorganizowała w dniu 15 maja 2006 roku w Teatrze Polskim w Warszawie koncert charytatywny, którego celem było zebranie środków finansowych - poprzez sprzedaż biletów cegiełek - na pokrycie kosztów turnusów dla dzieci odbywających się od stycznia 2006 roku w Domu Spełnionych Marzeń w podwarszawskim Zalesiu Górnym. Było to ogromne przedsięwzięcie i nie lada wyzwanie dla wszystkich, którzy zaangażowali się w zorganizowanie koncertu.


Gwiazdami, które zaszczyciły nas swoją obecnością byli: Kayah, Krzysztof Kiljański, Mosqitoo, Sofa, Zakopower oraz Patrycja i Grzegorz Markowscy.Honorowy Patronat nad koncertem objęła Pierwsza Dama RP Pani Maria Kaczyńska, patronat medialny - TVP2, Polskie Radio oraz Zwierciadło. Dodatkowo wsparli nas: PKO Bank Polski, Kayax oraz Mattel Poland.

Prowadzącym koncert był Andrzej Nejman, aktor i jednocześnie członek Rady Fundacji Spełnionych Marzeń.


O godz. 19.30, kiedy na scenie pojawił się Andrzej Nejman i powoli zaczął czytać kartkę z pamiętnika dziewczynki chorej na białaczkę widownia zamarła. Chyba nikt nie spodziewał się takiego wstępu - szokującego i wzruszającego zarazem. W tle, na ogromnym ekranie, powoli zaczęły przesuwać się zdjęcia dzieci. Tak dobrze znane buzie dla wszystkich przyjaciół i znajomych Fundacji pozostałym uczestnikom koncertu z pewnością na długo zapiszą się w pamięci. Na twarzach wielu gości rysowało się ogromne skupienie i wzruszenie, niejednemu łza zakręciła się w oku. W ten sposób prowadzący - Andrzej Nejman w kolejnych wejściach pomiędzy występami zaproszonych gwiazd przybliżał wszystkim rzeczywistość i codzienność dzieci leczących się na schorzenia nowotworowe, ich nadzieje, plany, myśli, uczucia, obawy i niepokoje...

Jako pierwszy publiczność rozgrzewał zespół Sofa, kolejnym był Mosqitoo, niebywałe owacje wzbudził występ zespołu Zakopower z Sebastianem Karpiel-Bułecką, którzy jako jedyni wykonawcy tego magicznego wieczoru zwołani niegasnącymi oklaskami zagrali na bis utwór "Kiebyś Ty...".


Po takiej dawce energii przyszedł czas na chwile zadumy i mieniący się rozmaitymi uczuciami, dostarczający wielu doznań artystycznych występ Krzysztofa Kiljańskiego, który zaprosił do wspólnego występu autora swoich tekstów - Billego Willa oraz popularną wokalistkę Kayah.

Po przerwie przyszedł czas na istny wulkan energii w postaci Patrycji Markowskiej. Patrycja zaśpiewała wspólnie z raperem Sychą, oraz ze swoim ojcem, Grzegorzem Markowskim.


Na koniec przyszedł czas na zdradzenie małej tajemnicy wieczoru, mianowicie tego, że koncert był również okazją do spełnienia marzenia pewnego chłopca - 16-letniego Karola Kawki - podopiecznego Fundacji, leczącego się w Szpitalu Klinicznym przy ul. Marszałkowskiej. Karol, który na co dzień jest gitarzystą zespołu The Rib założonego przez jego przyjaciół, marzył o występie na prawdziwej scenie w świetle jupiterów. No i stało się - zespół Karola na koniec zagrał na najprawdziwszym koncercie. Po wykonaniu trzech własnych utworów, gromko oklaskiwanych przez publiczność, czekała nas jeszcze prawdziwa niespodzianka. Otóż na scenie pojawiła się Patrycja Markowska, która wraz z zespołem The Rib wykonała jeden ze swoich przebojów "Drogi Kolego". Marzenie Karola stało się rzeczywistością, widownia szalała, a brawom zdawało się nie być końca.


Fundacja Spełnionych Marzeń pragnie złożyć serdeczne podziękowania za charytatywny udział w koncercie wszystkim wykonawcom: Kayah, Krzysztofowi Kiljańskiemu, Mosqitoo, Sofa, Zakopower oraz Patrycji Markowskiej i Grzegorzowi Markowskiemu, a także Pani Agacie Borzym za okazane serce i nieocenioną pomoc w organizacji koncertu. Szczególne podziękowania składamy Andrzejowi Nejmanowi, za stworzenie niepowtarzalnego klimatu tego niezwykłego koncertu. Dziękujemy również pracownikom Fundacji, wolontariuszom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu koncertu.Koncert Spełnionych Marzeń