Aukcja charytatywna na rzecz Fundacji w Nałęczowie


Nałęczów - miasteczko aniołów, tak o Nałęczowie pisała znana pisarka Ewa Szelburg - Zarembina. To właśnie w Nałęczowie, w uroczym uzdrowisku na terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego mieści się znany obiekt hotelowy z wieloletnią tradycją pn. "Przepióreczka", gdzie panuje niepowtarzalny klimat oraz komfortowe warunki wypoczynku i relaksu, a wspaniała kuchnia i przemiła obsługa dopełniają panującą tam wręcz sielską atmosferę.

Właścicielami Hotelu Przepióreczka są Panowie Sławomir Pastuszak i Adam Kleczkowski, którzy zorganizowali w dniu 26.05.2007 w nowo otwartym Klubie Hotelowym Aukcję Charytatywną na rzecz Fundacji Spełnionych Marzeń oraz Fundacji "Akogo?" Ewy Błaszczyk. Dodatkowo na aukcję wystawione zostały dwa obrazy Tomasza Sętowskiego, jednego z najsłynniejszych malarzy współczesnych, którego kunszt podziwiany jest w najświetniejszych galeriach na całym świecie, a wylicytowana kwota została przekazana również na cele charytatywne.

Fundacja Spełnionych Marzeń w ramach swoich działań obejmuje opieką dzieci z niemalże wszystkich ośrodków w Polsce, w tym także dzieci leczące się na Oddziale Onkologii Dziecięcej szpitala w Lublinie. Dlatego też powstał pomysł, by również mieszkańcy Lubelszczyzny dołożyli swoją cegiełkę na rzecz pomocy chorym dzieciom ze swojego regionu.

Pod młotek poszło 38 prac małych pacjentów oddziałów onkologicznych z całej Polski, wykonanych podczas turnusów w ośrodku rehabilitacyjno-wypoczynkowym pn. "Dom Spełnionych Marzeń" w Zalesiu Górnym. Dochód z wylicytowanych prac zostanie wykorzystany na działanie ośrodka, w którym wypoczywają dzieci po przebytej chorobie nowotworowej, gdzie mogą zregenerować się po długotrwałym leczeniu i zapomnieć o cierpieniu, którego przyszło im doświadczyć.

W akcji brali udział najznamienitsi mieszkańcy ziemi lubelskiej, właściciele i prezesi firm oraz przedstawiciele władz samorządowych. Aukcję poprowadził Wojciech Szewczykowski, którego wirtuozerię w posługiwaniu się młotkiem, mieliśmy okazję poznać w kwietniu br. podczas aukcji, właśnie w ośrodku Fundacji w Zalesiu Górnym. Fundacja Spełnionych Marzeń uczestniczyła w wielu aukcjach, ale tak gorącej atmosfery podczas licytacji nie przeżyliśmy nigdy. Śmiało można powiedzieć, że rysunki naszych podopiecznych szły jak świeże bułeczki, a kiedy emocje sięgnęły zenitu, rozgrzany do czerwoności młotek naszego licytatora po prostu rozleciał się na kawałki.
Nałęczów - miasteczko aniołów... teraz i my to wiemy.
 
Fundacja Spełnionych Marzeń składa gorące podziękowania Sławomirowi Pastuszakowi i Adamowi Kleczkowskiemu, właścicielom Hotelu Przepióreczka w Nałęczowie za zorganizowanie Aukcji Charytatywnej na rzecz naszych podopiecznych oraz panu Wojciechowi Szewczykowskiemu za jej brawurowe poprowadzenie.


Aukcja charytatywna na rzecz Fundacji w Nałęczowie