7
Diagnoza przewraca życie do góry nogami. Masz przed sobą całe życie, mnóstwo marzeń, rodzinę, szczęście… A tu nagle choroba. Trudno się na to zgodzić. Walczysz do upadłego. Jednak nawet najlepszy wojownik potrzebuje czasu na zebranie sił. Chwili, w której uzmysłowi sobie, że to wszystko ma jakiś sens.

Właśnie po to jesteśmy.
Po to, żebyś udowodnił sobie, że jesteś gotowy na powrót w wielkim stylu.
Po to, abyś wiedział, że Twoje doświadczenia mogą być Twoją mocną stroną.
Po to, żeby wiedzieć, że takie doświadczenia mogą budować.

Choroba, leczenie, szpital. To tylko wycinek tego, czego doświadczamy. Większość chorych określa się jako wojownicy. Mają rację! Walczą o jedną z najważniejszych rzeczy - o swoje życie. W trakcie choroby i po jej zakończeniu niezwykle ważne jest, aby zadbać o swoją równowagę psychiczną. Niektóre rzeczy zmieniają się zupełnie, inne tylko lekko modyfikują. Z niektórych aktywności trzeba zrezygnować na zawsze. Kilka osób nas wspiera, inni nie dają rady. Jak poukładać sobie życie, gdy wszystko jest już inne? Jak patrzeć na codzienność, która tak bardzo się zmieniła? Jak budować życie na nowo, gdy siły powoli się wyczerpują?

Wiele pytań, jedna odpowiedź. Brzmi ona: CANCER CLUB! To miejsce spotkań, wymiany myśli, rozwiązań, odnajdywania siły i równowagi dla osób onkologicznie chorych i ich najbliższych. Tutaj zadbasz o ciało i psychikę. W wachlarzu spotkań każdy może znaleźć coś dla siebie: psychologia, seksuologia, dietetyka, zdrowie. Wiemy, że każdy człowiek jest inny i potrzebuje innego wsparcia. Dlatego stworzyliśmy przestrzeń, której celem jest również integracja tych, którzy potrzebują wspólnoty i wsparcia, zmotywowania się. Łączymy się nie po to, aby tworzyć nową grupę w społeczeństwie, ale po to, aby być częścią tego społeczeństwa i świata. Zbieramy siły, by je mieć w dbałości o naszych najbliższych. Tworzymy nową jakość, by w przyszłości takich miejsc było więcej!

Cancer Club to przede wszystkim:
- warsztaty
- grupy wsparcia
- spotkania motywujące
- edukacyjne wykłady
- integracyjne zajęcia.

 

Projekt współrealizowany jest z Fundacją Pocancerowani.

 Cancer Club