Z Przyjaciółmi z Ukrainy w Czarnieckiej Górze


W ramach międzynarodowego projektu Fundacji Spełnionych Marzeń, w dniach 06-11 października 2014r. obył się jesienny obóz rehabilitacyjno-wypoczynkowy dla dzieci z Ukrainy. Fundacja miała przyjemność gości pacjentów z niemal wszystkich ośrodków onkologicznych Dziecięcych Szpitali na Ukrainie, będących pod opieką Fundacji KRAB.

Miejscem pobytu naszych przyjaciół z Ukrainy był zaprzyjaźniony z Fundacją ośrodek "Zosieńka" w Czarnieckiej Górze, położony w uzdrowiskowej miejscowości w woj. Świętokrzyskim. Korzystny mikroklimat i niezliczona ilość obiektów turystycznych, jaką oferuje Ziemia Świętokrzyska oraz sąsiedztwo Świętokrzyskiego Ośrodka Rehabilitacyjnego, to gwarancja czynnie spędzonego czasu wypełnionego niezliczonymi atrakcjami, jak również szansa na rehabilitację zdrowia psychicznego i fizycznego po długotrwałym ciężkim leczeniu.

W programie obozu znalazły się następujące atrakcje:
- Zajęcia rehabilitacyjne na pływalni w Świętokrzyskim Ośrodku Rehabilitacyjnym w Czarnieckiej Górze, pod okiem ratowników-rehabilitantów.
- Zajęcia hipoterapii w Świętokrzyskim Ośrodku Rehabilitacyjnym w Czarnieckiej Górze.
- Wycieczka do Bałtowskiego Centrum Turystycznego – Jura-park, Prehistoryczne Oceanarium, Safari po otwartym zwierzyńcu, Wioska Czarownic - Sabatówka, Rollercoaster, Park Rozrywki.
- Wycieczka do Jaskini Raj w Chęcinach, najbardziej znanej atrakcji turystycznej Gór Świętokrzyskich. W tej jednej z najpiękniejszych jaskiń krasowych naszego kraju, zachwycającej bogactwem i różnorodnością kalcytowych form naciekowych.
- Wycieczka do Kielc: Muzeum Zabawek i Zabawy/ Kino 7d/ Lunch w Mc Donalds / Czas wolny w Galerii Handlowej Korona / Spacery po okolicznych lasach i i plenerowe zajęcia sportowo- rekreacyjne / Warsztaty artystyczne - malowanie kubeczków ceramicznych, robienie breloczków, projektowanie i wykonanie biżuterii.

Fundacja Spełnionych Marzeń całkowicie pokryła koszty pobytu dzieci z Ukrainy, tj.: wyżywienie, zakwaterowanie oraz wycieczki i atrakcje towarzyszące obozowi.
 
Dziękujemy kadrze i wolontariuszom za ogromne serce, oddanie i ciężką pracę. Dziękujemy Państwu Krystynie i Stanisławowi Krokom - gospodarzom ośrodka "Zosieńka" oraz całej załodze za życzliwość, uśmiech, wspaniałą atmosferę i przepyszne jedzenie.


Z Przyjaciółmi z Ukrainy w Czarnieckiej Górze