Wyjątkowa "zrzutka" na naprawę tomografu


Jedną z pilniejszych spraw, którymi zajęła się nasza Fundacja była naprawa tomografu komputerowego, znajdującego się na wyposażeniu Szpitala im. prof. M. Michałowicza w Warszawie. Niemal od roku urządzenie to było niesprawne. Tomograf komputerowy jest to urządzenie niezbędne do badań w przypadku wszelkich urazów (takich jak złamania, urazy wewnętrzne, urazy po wypadkach), ale przede wszystkim do diagnozowania chorób nowotworowych oraz powikłań powstałych podczas ich leczenia. Do niedawna dzieci, często w ciężkim stanie, musiały być przewożone na badania tomograficzne do innych placówek. Było to bardzo dużym utrudnieniem zarówno dla szpitala, jak również dla dzieci.


Naprawa tomografu kosztowała 110 000 zł! Na szczęście dzięki życzliwości wielu ludzi urządzenie od dnia jest sprawne.


Pierwsze pieniądze otrzymaliśmy w piątek 20 sierpnia 2004 r. od Zarządu PKO BP S.A., który przekazał nam kwotę 50 000 zł. Uroczystość przekazania czeku odbyła się w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym im. prof. M. Michałowicza w Warszawie z udziałem Pana Andrzeja Podsiadło - Prezesa Zarządu PKO BP SA oraz przedstawicieli Departamentu Promocji i Komunikacji PKO BP S.A.: Pana Marka Kłucińskiego - Dyrektora Departamentu i Pana Zbigniewa Augustynowicza - Eksperta Kierującego Wydziałem Public Relations.


W dniu 29 września 2004 r. podczas obchodów Dnia Wietnamskiego, na stadionie Polonia w Warszawie, odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy Reprezentacją Artystów Polskich a Reprezentacją Wietnamczyków mieszkających w naszym kraju. Dochód z tego meczu w wysokości 10 000 zł również został przeznaczony na naprawę tomografu.


W sobotę 4 września 2004 o godz. 17:00 w Kościele Wniebowzięcia N.M.P. i św. Józefa Oblubieńca Bogurodzicy w Warszawie odbył się ślub pary aktorskiej - Agnieszki Warchulskiej i Przemka Sadowskiego. Młoda para postanowiła ten dzień uczcić w sposób szczególny. Otóż poprosili zaproszonych gości o to, aby zamiast tradycyjnych kwiatów, wrzucali symboliczny grosz do specjalnie przygotowanych przez Fundację puszek. Efekt tej nietypowej zbiórki okazał się imponujący: 2020 zł. Pieniądze te zgodnie z życzeniem Nowożeńców zostały również wykorzystane na naprawę tomografu. A my życzymy młodej parze życia wypełnionego miłością i szczęściem oraz... szalonymi pomysłami!


W listopadzie 2004 r. firma PTK Centertel wsparła nasze przedsięwzięcie, przekazując nam kwotę 40 000 zł. Pomoc w naprawie tomografu otrzymaliśmy również od Fundacji Polsat, która w listopadzie 2004 r. przekazała na ten cel 8000 zł. Fundacja składa również specjalne podziękowania Polskiemu Radiu S.A. za okazaną pomoc przy realizacji tego przedsięwzięcia.


Fundacja Spełnionych Marzeń pragnie serdecznie podziękować wszystkim ofiarodawcom za okazaną przez nich hojność. Dzięki przekazanym funduszom udało nam się szybko naprawić urządzenie tak potrzebne małym pacjentom szpitala przy ul. Litewskiej


Mecz w słusznej sprawie