fot
zniczzniczznicz
Organizator:Fundacja Spełnionych Marzeń

Patronat Joanna Mucha - Minister Sportu i Turystyki
Hanna Gronkiewicz-Waltz - Prezydent m.st. Warszawy
Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego
Polski Komitet Olimpijski
Marek Michalak - Rzecznik Praw Dziecka
Klub Integracji Europejskiej
Sponsorzy:Mastercard, Polbank EFG, RD-Bud, Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, Podatnicy - w ramach 1%.
Partnerzy:Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
Mennica Polska SA
Medicover
Mattel Poland
Ambasador:Anna Przybylska
Prowadzący:Joanna Racewicz, Andrzej Nejman

Organizator

FSM

Patroni honorowi Onko-Olimpiady 2012

Joanna Mucha - Minister  Sportu  i Turystyki
Hanna Gronkiewicz-Waltz Prezydent m.st. Warszawy
Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego
Polski Komitet Olimpijski
Rzecznik Praw Dziecka Pan Marek Michalak
Klub Integracji Europejskiej

Sponsorzy

MasterCard
POLBANK
RD
Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza

Partnerzy
Onko-Olimpiady 2012

Akademia Wychowania Fizycznego
Mennica Polska SA
Medicover
Mattel Polska
FSM

W dniu 25 sierpnia 2012 r. na obiektach sportowych Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbyły się IV Międzynarodowe Igrzyska Sportowe "Onko-Olimpiada 2012" dla dzieci z chorobą nowotworową. Igrzyska zorganizowała "Fundacja Spełnionych Marzeń" Małgorzaty i Tomasza Osuchów, przy współpracy z trenerami Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Patronat nad Igrzyskami objęli: Joanna Mucha - Minister Sportu i Turystyki, Hanna Gronkiewicz-Waltz - Prezydent m.st. Warszawy, Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego, Polski Komitet Olimpijski, Marek Michalak - Rzecznik Praw Dziecka oraz Klub Integracji Europejskiej.

W uroczystej ceremonii otwarcia Igrzysk udział wzięli:

Uczestnikami imprezy były dzieci i młodzież z 15 ośrodków onkologicznych z Polski oraz z trzech krajów europejskich: Litwy, Słowacji i Węgier. W sumie udział w "ONKO-OLIMPIADZIE 2012" wzięło 190 zawodników, a dobór konkurencji sportowych został dostosowany do kondycji psychofizycznej dziecka, wynikającej z przebytej choroby nowotworowej lub jej stadium leczenia. Najważniejszym kryterium udziału w Igrzyskach była pozytywna opinia lekarza z danego ośrodka onkologicznego, dopuszczająca pacjenta do zawodów sportowych i określająca stopień wysiłku. Zawodnicy wzięli udział w następujących konkurencjach sportowych, każdorazowo dostosowanych do kategorii wiekowej: bieg na 60 i 100m, skok w dal, pchnięcie kulą, rzut piłeczką palantową, chód z asystą, pływanie, tenis stołowy i piłka nożna.

Gospodarzami prowadzącymi Igrzyska już po raz czwarty, byli nasi wieloletni przyjaciele: Joanna Racewicz i Andrzej Nejman (członek Rady Fundacji Spełnionych Marzeń).

W tegoroczną edycję "ONKO-OLIMPIADY" wzorem lat ubiegłych włączyli się artyści, którzy osobiście dekorowali zwycięzców medalami, które podobnie jak dotychczas były bite przez Mennicę Państwową. I byli to: Otylia Jędrzejczak, Magdalena Kumorek, Anna Samusionek, Ola Radwańska, Małgosia Foremniak, Irena Więckowska – szablistka, Bogna Jóźwiak – szablistka, Jacek Wszoła, Mateusz Damięcki, Janek Wieczorkowski, Szymon Majewski. Hymnem "Onko-olimiady 2012" był utwór „Nadziei głos”, a wykonała go podczas ceremonii otwarcia Gosia Bańka (muzyka – Gosia Bańka, słowa – Jacek Cygan).

KALENDARZ WYDARZEŃ

24.08.2012 (piątek) 25.08.2012 (sobota) 26.08.2012 (niedziela) To już czwarta "ONKO-OLIMPIADA" zorganizowana przez Fundację Spełnionych Marzeń, na której poprzez sportową rywalizację budujemy poczucie własnej wartości wśród dzieci i młodzieży w trakcie i po przebytej chorobie nowotworowej, a w szczególności u dzieci, u których choroba pozostawiła trwały ubytek na zdrowiu, uniemożliwiający często aktywne funkcjonowanie w grupie rówieśniczej w swoim środowisku. Onko-olimpiada to również przełamywanie stereotypów i podniesienie świadomości społecznej wobec choroby nowotworowej. To także igrzyska, w których medale nie są najważniejsze... bo nasi pacjenci już wygrali swoje najważniejsze igrzyska - Igrzyska Życia. Oni wiedzą jak walczyć i jak zwyciężać. Po raz kolejny wspólnie z naszymi sportowcami świętowaliśmy na prawdziwym festiwalu w hołdzie życia.

Do zobaczenia w 2014 roku.

Fundacja Spełnionych Marzeń składa gorące podziękowania sponsorom, partnerom, patronom, artystom, sportowcom oraz osobom prywatnym, którzy aktywnie uczestniczyli w organizacji IV Międzynarodowych Igrzysk Sportowych "Onko-Olimpiada 2010". Szczególne podziękowania kierujemy do rzeszy wolontariuszy: Fundacji Spełnionych Marzeń, Akademii Wychowania Fizycznego na czele z Panem Waldemarem Skowrońskim, Mastercard, Polbank EFG, RD-Bud, Mattel Poland ... Kochani dziękujemy za wsparcie, za serce, za poświęcony czas! … to nasze wspólne dzieło.

☺☺☺☺☺☺ OGROMNE DZIĘKI ☺☺☺☺☺☺

~~~~~~~~~~~~~~~~   * * *   ~~~~~~~~~~~~~~~

ONKO-OLIMPIADA 2012:

 

Zapraszamy do galerii zdjęć IV Międzynarodowych Igrzysk Sportowych ONKO-OLIMPIADA 2012

Zdjęcia: Agencja Fotograficzna - AKPA, Sylwester Pruszkowski,

Ks. Paweł Rycyk – Kapelan Fundacji Spełnionych Marzeń.

 
 

Archiwum Onko-Olimpiady

Onko-Olimpiada 2008 Onko-Olimpiada 2007