fot
zniczzniczznicz
Organizator:Fundacja Spełnionych Marzeń

Patronat Anna Komorowska - Małżonka Prezydenta Rzeczpospolitej Polski

Partnerzy Strategiczni:
Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
Fundacja "Szczęście Dzieci"

Partnerzy: Polish Sport Promotion
Medicover
Mattel Poland

Sponsorzy:MasterCard, Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, Mattel Children's Foundation, Raiffeisen Polbank EFG, RD-bud, Fundacja "Duval", Mennica Państwowa

Ambasador:Małgorzata Foremniak

Prowadzący:Joanna Racewicz, Magdalena Kasperowicz, Mariusz Korpoliński

FSM

W dniach 21-24 sierpnia 2014 r. na obiektach sportowych Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbyły się V Międzynarodowe Igrzyska Sportowe "ONKO-OLIMPIADA 2014" dla dzieci z chorobą nowotworową. Igrzyska zorganizowała "Fundacja Spełnionych Marzeń" Małgorzaty i Tomasza Osuchów, przy współpracy z trenerami Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Partnerem Strategicznym była po raz pierwszy Fundacja "Szczęście Dzieci".
Patronat nad Igrzyskami objęła: Anna Komorowska – Małżonka Prezydenta Rzeczpospolitej Polski.

W uroczystej ceremonii otwarcia Igrzysk udział wzięli:

W tym roku po raz pierwszy zawody sportowe trwały dwa dni. Uczestnikami imprezy były dzieci i młodzież z 15 ośrodków onkologicznych z Polski oraz z pięciu krajów europejskich: Litwy, Słowacji, Węgier, Rumuni i Ukrainy. W "ONKO-OLIMPIADZIE 2014" udział wzięło ogółem 180 zawodników. Najważniejszym kryterium udziału w Igrzyskach była pozytywna opinia lekarza z danego ośrodka onkologicznego, dopuszczająca pacjenta do zawodów sportowych i określająca stopień wysiłku. Dobór konkurencji sportowych został dostosowany do kondycji psychofizycznej dziecka, wynikającej z przebytej choroby nowotworowej lub jej stadium leczenia. Zawodnicy wzięli udział w następujących konkurencjach sportowych, każdorazowo dostosowanych do kategorii wiekowej: bieg na 60 i 100m, skok w dal, pchnięcie kulą, rzut piłeczką palantową, chód z asystą, pływanie, tenis stołowy i piłka nożna, badminton oraz rekreacyjnie - strzelanie z łuku.

Ceremonię otwarcia poprowadziły dwie wybitne dziennikarki: Joanna Racewicz i Magdalena Kasperowicz (Wielkie dzięki :-)).
Komentatorem wydarzeń sportowych podczas dwóch dni Igrzysk był dziennikarz i Radny Olsztyna – Mariusz Korpoliński (Szacunek :-)).

W tegoroczną edycję "ONKO-OLIMPIADY" wzorem lat ubiegłych włączyli się również artyści, zagrzewając naszych dzielnych sportowców do walki lub osobiście dekorując zwycięzców medalami. A byli to: Małgorzata Foremniak, Anna Korcz, Agnieszka Włodarczyk, Patrycja Markowska, Kamil Kula i Szymon Majewski.

KALENDARZ WYDARZEŃ

21.08.2014 (czwartek) 22.08.2014 (piątek) 23.08.2014 (sobota) 24.08.2014 (niedziela)

To już piąta "ONKO-OLIMPIADA" zorganizowana przez Fundację Spełnionych Marzeń, dzięki której poprzez sportową rywalizację budujemy poczucie własnej wartości wśród dzieci i młodzieży w trakcie i po przebytej chorobie nowotworowej, a w szczególności u dzieci, u których choroba pozostawiła trwały ubytek na zdrowiu, uniemożliwiający często aktywne funkcjonowanie w grupie rówieśniczej w swoim środowisku. Onko-olimpiada to również przełamywanie stereotypów i podniesienie świadomości społecznej wobec choroby nowotworowej. To także igrzyska, w których medale nie są najważniejsze... bo nasi pacjenci już wygrali swoje najważniejsze igrzyska - Igrzyska Życia. Oni wiedzą jak walczyć i jak zwyciężać. Po raz kolejny wspólnie z naszymi sportowcami świętowaliśmy na niezwykłym Festiwalu … Siły, Nadziei, Wytrwałości i Wiary … Festiwalu … w Hołdzie Życia !!!.
Do zobaczenia w 2014 roku.

Fundacja Spełnionych Marzeń składa gorące podziękowania sponsorom, partnerom, patronom, artystom, sportowcom oraz osobom prywatnym, którzy aktywnie uczestniczyli w organizacji V Międzynarodowych Igrzysk Sportowych "Onko-Olimpiada 2014". Szczególne podziękowania kierujemy do rzeszy wolontariuszy: Fundacji Spełnionych Marzeń, Akademii Wychowania Fizycznego na czele z Panem Waldemarem Skowrońskim, Mastercard, Polbank EFG, RD-Bud, Fundacji Duval i Mattel Poland ... Kochani dziękujemy za wsparcie, wielkie serce i poświęcony czas! ? … to nasze wspólne dzieło :-).

~~~~~~~~~~~~~~~~   * * *   ~~~~~~~~~~~~~~~

ONKO-OLIMPIADA 2014:

 

Zapraszamy do galerii zdjęć V Międzynarodowych Igrzysk Sportowych
"ONKO-OLIMPIADA 2014"

Zdjęcia: Sylwester Pruszkowski, Irek Kamieniak i Fundacja Spełnionych Marzeń..

 
 

Archiwum Onko-Olimpiady

Onko-Olimpiada 2008 Onko-Olimpiada 2010 Onko-Olimpiada 2008 Onko-Olimpiada 2007