Grupa O.N.K.O. Info

 
Działalność O.N.K.O. Info jest elementem Kampanii Społecznej „Odczaruj Raka” Fundacji Spełnionych Marzeń. Co roku u około 1200 – 1300 dzieci diagnozuje się nowotwór. Ryzyko rośnie z wiekiem. W tym roku blisko 140 000 osób w Naszym kraju usłyszy od lekarza: „To Rak”. Statystyki wskazują zwiększoną liczbę zachorowań na wszelkiego rodzaju nowotwory w Polsce. Choroby onkologiczne stały się najczęstszą przyczyną zgonów, zostawiając daleko w tyle cukrzycę czy problemy układu krążenia. Każdy wie czym jest rak, jednak nie każdy wie, że wyleczalność wzrasta - każdego roku lista zwycięzców powiększa się średnio o trzy tysiące.

O każdym takim zwycięstwie powinno być głośno !

O.N.K.O. Info to Ogólnopolski Niezależny Komunikator Onkologiczny oraz grupa Fundacji Spełnionych Marzeń. O.N.K.O. Info jest pierwszym w Polsce komunikatorem onkologicznym dla całego społeczeństwa. Głównym celem jest wsparcie osób z chorobą nowotworową, ich rodzin oraz bliskich

Grupę O.N.K.O. Info Fundacji Spełnionych Marzeń tworzy dwójka młodych i energicznych osób: Ewa oraz Marcin. Oboje byli podopiecznymi Fundacji oraz pacjentami Kliniki Chirurgii Onkologicznej IMiD w Warszawie. Dzięki swojej walce z chorobą oraz zwycięstwem nad nią są osobami wiarygodnymi i kompetentnymi. Zmieniają myślenie ludzi na temat choroby i samego chorowania. Pokazują, że można wiele!
 
 
Portal Pocancerowani.pl

jest jednym z komunikatorów działalności grupy O.N.K.O. Info i jest innowacyjnym podejściem do problemu choroby nowotworowej – przedstawienie jej oczami pacjenta. Nie jest to tylko informator medyczny, ale również miejsce gdzie pacjent może podzielić swoimi doświadczeniami i przeżyciami – współtworząc poszczególne artykuły portalu.
Jest to przedstawienie codzienności pacjenta onkologicznego, która wbrew pozorom nie musi ograniczać się tylko do życia szpitalnego. Ideą przewodnią portalu jest dawanie energii, pokazywanie pozytywnych reakcji na chorobę, prezentowanie sylwetek osób, które wygrały z rakiem. Portal ma przedstawiać ciekawe formy walki z chorobą nowotworową i interesujące inicjatywy wspierające chorych w trakcie oraz po leczeniu.

 

Fanpage PoCANCERowani.pl na Facebooku

Ideą Fanpage’u na Facebook’u jest integracja środowiska osób związanych z tematyką nowotworową. Po miesiącu działalności Fanpage zyskał już stałych odbiorców, których jest 1 700, a zasięg treści oscyluje w okolicach 19 tysięcy odbiorców. Prezentowane są tam pozytywne reakcje na chorobę nowotworową, jest to forum wymiany doświadczeń samych PoCANCERowanych. To swoisty panel dyskusyjny, w którym przedstawiane są pomysły na życie z chorobą.

 

Radio internetowe Radio ON

Kolejnym komunikatorem O.N.K.O. Info jest radio internetowe Radio ON. Ramówka radia opiera się na krótkich audycjach poruszających tematykę nowotworową, ale w inny sposób. Znajdziemy tam dobrą muzykę, ale nie zabraknie też informacji pożytecznych dla chorych i ich najbliższych. Czas antenowy wypełnią również słuchowiska radiowe, rozmowy z osobami, które wygrały z chorobą, audycje kulinarne oraz kulturalne. Radio tworzą też sami PoCANCERowani, którzy wraz z nami tworzą materiały do tego niepowtarzalnego radia. Jest to tuba, która pozwoli dotrzeć z treścią portalu do jeszcze większej grupy odbiorców – samych chorych, ale też ich najbliższych, którzy są podstawowym elementem wsparcia w procesie leczenia. Radio ruszyło w połowie maja 2015 roku.
 
O.N.K.O. Info to narzędzie komunikacji i interakcji ogromnej rzeszy osób z problemem choroby nowotworowej. Uniwersalne treści przekazywane przez Nasze komunikatory to innowacyjne spojrzenie na grupę kilku milionów osób tworzących środowisko onkologiczne. W tej grupie są zarówno chorzy, jak i Ci wszyscy którzy ich wspierają. Specyfika środowiska powoduje, że jest ono hermetyczne a dzięki językowi jakim posługujemy się w naszych przekazach, daje Nam szansę dotarcia do tak licznej grupy odbiorców.

Polub poCANERowanych na FB


lub słuchaj Radio ON