„Szpiknikowa Harley’ada Marzeń” na Mariensztacie w Warszawie

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka w dniu 1 czerwca na mariensztackim rynku w Warszawie, Fundacja Spełnionych Marzeń wspólnie z Klubem Motocyklowym Harley-Davidson – „Warsaw Chapter Poland” zorganizowała 5. edycję imprezy, tym razem pod nazw± - „Szpiknikowa Harley’ada Marzeń”. Była to po raz kolejny impreza dedykowana dzieciom z chorobami nowotworowymi, jak również uczta dla miło¶ników motocykli Harley Davidson.

W programie imprezy był tradycyjny przejazd naszych małych podopiecznych wraz z harleyowcami ulicami miasta oraz występy artystyczne na scenie. Tego dnia również z Fundacj± DKMS Polska rejestrowali¶my potencjalnych dawców szpiku. Imprezę poprowadzili: Magdalena Kasperowicz i Andrzej Nejman. W imprezie uczestniczyły zaproszone przez Fundację Gwiazdy, tj.: Iza Kuna, Anna Cie¶lak, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Joanna Racewicz oraz Szymon Majewski. Artystycznie wydarzenie u¶wietniły występy młodych polskich wykonawców, laureatów takich programów muzycznych jak „X-Factor” czy „Must be the music” - Agaty Dziarmagowskiej i Filipa Metlera.

Celem „Szpiknikowej Harley’ady Marzeń” było zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy wielu tysięcy dzieci z chorobami nowotworowymi, a także uwrażliwienie na ich cierpienie i heroiczn± walkę w pokonywaniu wyczerpuj±cej terapii. Ważnym celem imprezy było również stworzenie aktywnego lobbingu na rzecz pomocy dzieciom chorym oraz przełamanie stereotypów i podniesienie ¶wiadomo¶ci społecznej w temacie dziecięcych chorób nowotworowych.