Wizyta Świętego Mikołaja z Laponii!


Odwiedziny Świętego Mikołaja to dla wszystkich dzieciaków na całym świecie nie lada przeżycie. 6 grudnia rzesze tatusiów, wujków, dziadków przebierają się za Świętych Mikołajów, by obdarować swoje pociechy prezentami. Do naszych podopiecznych z Oddziału Chirurgii Onkologicznej Instytutu Matki i Dziecka, przyjechał jednak ten jeden jedyny najprawdziwszy Święty Mikołaj, który na co dzień mieszka Rovaniemi w Laponii pod kołem podbiegunowym, wraz z małymi Elfami. To właśnie tam dzieci z całego świata wysyłają miliony listów z prośbą o wymarzony prezent gwiazdkowy.
Pojawienie się tego najprawdziwszego wzbudziło nie lada sensację i duży entuzjazm u dzieciaków. Mikołaj oczywiście obdarował dzieci prezentami i dodatkowo każdy otrzymał na pocztówce ze zdjęciem Mikołaja jego odręczny autograf. Najważniejsze jednak było wspólne zdjęcie, które na zawsze będzie stanowić niezbity dowód na istnienie Świętego Mikołaja. Okazało się, że nie chodzi tylko o prezenty, lecz przede wszystkim o magię Świąt Bożego Narodzenia, o dziecięce marzenia i o wiarę, że Święty Mikołaj, to nie jest tylko baśniowa postać starszego mężczyzny z brodą, ubranego w czerwony strój, który wedle legendy w okresie świąt Bożego Narodzenia saniami ciągniętymi przez zaprzęg reniferów rozwozi dzieciom prezenty. My już wiemy, że On istnieje naprawdę. A gdyby ktoś z Was chciał do niego napisać, podajemy adres:
 
Santa Claus' Office
FIN-96930 Napapiiri
Rovaniemi
Finland

Fundacja Spełnionych Marzeń składa serdeczne podziękowania Pani Magdalenie Smyk z Ambasady Finlandii za okazaną pomoc w namówieniu Świętego Mikołaja, by to właśnie do naszych podopiecznych skierował swoje sanie zaprzęgnięte w renifery. Dziękujemy również za przekazanie książek, które stanowiły miłe uzupełnienie prezentów Świętego Mikołaja.


Wizyta Świętego Mikołaja z Laponii !!!