Wizyta Jolanty Kwaśniewskiej i Księżnej Wessex


Takich gości pacjenci Oddziału Onkologii Szpitala Dziecięcego przy ul. Litewskiej dawno nie mieli. We wtorek 2 listopada na zaproszenie Fundacji Spełnionych Marzeń odwiedziła ich bowiem Małżonka Prezydenta RP, Jolanta Kwaśniewska wraz z Księżną Wessex, Zofią, żoną księcia Edwarda, najmłodszego syna królowej Anglii. Para książęca gościła w Polsce na zaproszenie Państwa Kwaśniewskich. Po zakończeniu spotkania w pałacu prezydenckim, książę Edward odwiedził szkołę nr 258 w Warszawie, natomiast księżna Zofia wraz z Jolantą Kwaśniewską odwiedziła nasz szpital.

Po oficjalnym przywitaniu przez władze szpitala obie panie udały się na Oddział Onkologii i Hematologii, by spotkać się z małymi pacjentami. Nasze dzieci były bardzo przejęte wizytą tak ważnych osobistości. Nieśmiało rozmawiały z księżną oraz panią prezydentową i pozowały do zdjęć, które są dla nich cenną pamiątką - nie zawsze można przecież sfotografować się z żoną prezydenta i prawdziwą księżną! No, może tylko Joasia była trochę rozczarowana, że księżna nie miała na sobie prawdziwie królewskich szat, no i oczywiście korony. No cóż - znak czasów!

Bardzo dziękujemy Pani Jolancie Kwaśniewskiej za przyjęcie naszego zaproszenia. Z pewnością ta niecodzienna wizyta dostarczyła nam wszystkim wielu miłych wrażeń i długo pozostanie w naszych wspomnieniach.


Wizyta Jolanty Kwaśniewskiej i Księżnej Wessex