Wigilia na oddziale onkologii IMiD


To była pierwsza nasza Wigilia dla dzieci z oddziału chirurgii onkologicznej Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Główną atrakcją wieczoru był występ Chóru Wyższej Szkoły Pedagogiki Towarzystwa Wiedzy Powszechnej, w skład którego wchodzą nie tylko studenci, ale także kadra profesorska.

Pod batutą Pana Marcina Stopczyka mieliśmy okazję usłyszeć najpiękniejsze polskie kolędy. Wcześniej jednak studentki - wolontariuszki zadbały, aby oddział przybrał prawdziwie świąteczny charakter, przystrajając go własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Naszym i dzieci gościem był również Kapelan Instytutu Ksiądz Arkadiusz Wójtowicz, który dzielił się z nami ciepłym słowem.

Księdza Arkadiusza znają tu zresztą wszyscy, gdyż jest on stałym gościem na oddziale i to nie tylko z bożą posługą, lecz aby np. pograć z pacjentami w warcaby, porozmawiać czy pożartować. Po uroczystym opłatku i wspólnym kolędowaniu obdarowaliśmy dzieci gwiazdkowymi prezentami. Natomiast od studentów uczelni dzieci dostały upominki szczególne, bo samodzielnie wykonane kartki świąteczne, każda zawierająca drobny upominek świąteczny, a także... ogromne serce.
Wigilia w Instytucie Matki i Dziecka