Wieczór z tańcem orientalnym w Instytucie Matki i Dziecka


W dniu 28.10.2008 w na oddziale chirurgii onkologicznej w IMiD zainaugurowaliśmy trzeci sezon projektu pt. "Warsztaty wielokulturowe". Fundacja Spełnionych Marzeń organizuje warsztaty we współpracy z placówkami dyplomatycznymi krajów z całego świata.

Tym razem wybraliśmy się w podróż do Republiki Południowej Afryki, a naszym przewodnikiem po rozgrzanym słońcem lądzie była Pani Febe Potgieter-Gqubule - Ambasador RPA w Polsce, która po raz drugi przyjęła nasze zaproszenie i osobiście zajęła się przygotowaniem warsztatów. Podczas ilustrowanej slajdami prezentacji, Pani Ambasador zabrała nas w podróż do swojej ojczyzny.

Na zaproszenie Pani Ambasador w spotkaniu również wzięli udział przedstawiciele Centrum Kultury Afrykańskiej pn. "MOTEMA AFRICA" czyli "Serce Afryki", założonego przez naszego dzisiejszego gościa - Erica Onepunga-Yongo, pochodzącego z Konga, a żyjącego od kilku lat w Polsce. Razem z naszymi gośćmi, podczas niezwykle energetyzujących warsztatów bębniarskich, daliśmy upust swojej fantazji, nagromadzonej ekspresji i twórczej energii.\

Zwieńczeniem wieczoru z kulturą RPA były drobne upominki dla naszych podopiecznych oraz przepyszne ciasta, wypiekane na specjalne zamówienie Pani Ambasador, według receptury... polsko-afrykańskiej :-).

Fundacja Spełnionych Marzeń składa gorące podziękowania Pani Febe Potgieter-Gqubule - Ambasador Republiki Południowej Afryki w Polsce, za wspólną podróż do jej tęczowej ojczyzny, w której słońce nigdy nie przestaje świecić.


Wieczór z tańcem orientalnym w Instytucie Matki i Dziecka