Wieczór z kolędami na Litewskiej


Przedświąteczne dni na oddziale szpitala na Litewskiej w tym roku były wyjątkowo wypełnione atmosferą bożonarodzeniową. 6 grudnia dzieci gościły nie jednego, lecz wielu Mikołajów z prezentami. 7 grudnia z upominkami przybyli nasi przyjaciele z firmy Polbank EFG przebrani w piękne stroje Mikołaja i jego świty, a 15 grudnia zorganizowaliśmy gwiazdkowe spotkanie dla naszych podopiecznych. Chcąc stworzyć jeszcze milszy nastrój w przedświąteczny poniedziałek 18 grudnia przygotowaliśmy wieczór z kolędami dla dzieci z oddziału na Litewskiej.

Późnym popołudniem zgromadziliśmy się na korytarzu naszego oddziału przy blasku choinkowych lampek, aby wspólnie oddać się czarowi bożonarodzeniowych pieśni. Wieczór rozpoczął ksiądz Paweł Rycyk, kapelan naszej Fundacji, na wstępie opowiadając o znaczeniu tych niezwykłych świąt. Oprawę artystyczną zorganizowała nasza niezawodna wolontariuszka Agata Cwalina, prowadząca zajęcia muzyczne na oddziale. Agata zaprosiła swoje koleżanki, które zechciały uprzyjemnić nasz wieczór swoją grą. Specjalnie na tę okazję dziewczęta stworzyły zespół o nazwie Amos w składzie: Agata Cwalina - pianino, Sylwia Janiak - skrzypce, Agnieszka Smyk - altówka, Mira Graczyk - wokal. Wybrały najpiękniejsze kolędy, śpiewane w każdym domu podczas świąt. W zamyśleniu słuchaliśmy nastrojowych, czystych dźwięków pianina, skrzypiec i wiolonczeli oraz pięknego głosu solistki. Niektórzy próbowali śpiewać razem z Mirą, lecz nie łatwo było dorównać profesjonalistce. Dzieci czekała również niespodzianka w postaci ślicznych świątecznych obrazków z misiami, które wręczyła im Agata. Upominki te przygotowała specjalnie dla naszych podopiecznych Pani Kasia Bronowska- Zielińska, u której Agata pobiera lekcje śpiewu.

Jednak to nie był koniec wrażeń tego dnia. Zaraz po kolędowaniu odwiedzili nas mili goście: Panie Zelda W. Kartika, Sekretarz Ambasady Indonezji oraz Laura Ranalli, Sekretarz Ambasady Włoch. Panie odwiedziły nasze dzieci, aby wręczyć im upominki w postaci maskotek, słodyczy i pięknych książek oraz aby złożyć im świąteczne życzenia. I tak w miłej atmosferze zakończyliśmy ten dzień na naszym oddziale.

Mamy nadzieję, że udało nam się zrekompensować dzieciom brak rodzinnej atmosfery w dniach, które powinny spędzać w gronie najbliższych.


Wieczór z kolędami na Litewskiej