Wieczór Spełnionych Marzeń - MATTEL spełnia marzenia!


23 czerwca 2005 roku w Warszawie firma MATTEL, największy na świecie producent zabawek, zainaugurowała otwarcie polskiego oddziału - Mattel Poland. Z tej właśnie okazji w Warszawskim Domu Dochodowym przy Pl. Trzech Krzyży odbyła się uroczysta gala pod hasłem "Wieczór Spełnionych Marzeń", na którą zostali zaproszeni również przedstawiciele Fundacji Spełnionych Marzeń.


Uroczystość odbyła się w prawdziwie bajkowej scenerii. Eleganckie wnętrza Domu Dochodowego na ten jeden wieczór zamieniły się w krainę z dziecięcych marzeń. Zewsząd otaczała nas niezliczona ilość kolorowych zabawek. Nie zabrakło tu produktów wszystkich najsłynniejszych marek na świecie, takich jak: Barbie, Hot Wheels, American Girl, Polly Pocket, Matchbox, Little People czy Fisher-Price.Mieliśmy także okazję dowiedzieć się, że firma Mattel oprócz tego, że jest producentem wspaniałych zabawek, również angażuje się społecznie w działalność charytatywną na rzecz dzieci. W 1978 roku została założona Mattel Children's Foundation, której naczelnym celem jest pomoc dzieciom w potrzebie oraz wspieranie organizacji, które pomagają dzieciom i młodzieży z problemami zdrowotnymi. I to był główny powód, dla którego Firma Mattel zaprosiła Fundację Spełnionych Marzeń na "Wieczór Spełnionych Marzeń", ponieważ to właśnie naszą fundację Mattel Children's Foundation postanowiła wesprzeć finansowo. Małgorzata i Tomasz Osuchowie po krótkiej prezentacji celów fundacji oraz jej dotychczasowych dokonań, odebrali z rąk Pana Simona Taylora - Dyrektora Zarządzającego Mattel Poland, czek na 25 000 dolarów.
 
Fundację Spełnionych Marzeń czekała jeszcze jedna miła niespodzianka. Otóż firma Mattel zorganizowała loterię, w której można było wygrać właśnie samochód TYCO. Co prawda nikomu z naszej ekipy to się nie udało, ale okazało się, że dochód ze sprzedaży kuponów również zasili konto Fundacji.


"Wieczór Spełnionych Marzeń" był szczególnym wieczorem dla naszej Fundacji, obfitował w niezwykłe niespodzianki, dostarczając nam wielu wzruszeń i radości. Dlatego też składamy głębokie podziękowania dla firmy Mattel za ogromne serce i hojność, dzięki czemu Fundacja Spełnionych Marzeń dalej może realizować swoje sztandarowe cele, czyli - przywracanie dzieciom uśmiechu i spełnianie ich marzeń.