Warsztaty iluzjonistyczne Piotra Tomczaka, czyli "Terapia poprzez śmiech"


W dniu 19.11.2008 na dziecięcym oddziale onkologicznym szpitala przy Litewskiej, w ramach projektu "Terapia poprzez śmiech", naszych podopiecznych bawił Piotr Tomczak, pseudonim sceniczny Kolorowy Nos. Pan Piotr to w pełni profesjonalny aktor estradowo-cyrkowy, absolwent słynnej szkoły cyrkowej w Julinku. Kunszt, doświadczenie i urok osobisty Kolorowego Nosa sprawiają, że jego występy to wspaniała zabawa łącząca sztukę cyrkową z dużą dawką wyrafinowanego humoru.

Na początek występu, dla przełamania lodów, niezwykle zabawna piosenka w rytmie samby w wykonaniu Piotra o... Piotrku co ma Nos Kolorowy, wyraźnie rozluźniła atmosferę. A dalej pokazy żonglowania: piłeczkami, talerzykiem, pięcioma kołami i maczugami. Oczywiście nasi podopieczni mieli również możliwość wzięcia udziału w przyśpieszonym kursie sztuki cyrkowej, co prawda z... różnym skutkiem, ale z pewnością z dużą dawką świetnej zabawy. W nagrodę za odwagę zmierzenia się z kunsztem cyrkowym Pan Piotr w prezencie wyczarowywał zwierzątka z baloników.

"Środy z uśmiechem" w ramach projektu "Terapia poprzez śmiech" weszły już na stałe do naszego fundacyjnego kalendarza. Bawią, rozśmieszają i sprawiają, że choć na chwilę zmieniamy szpitalne korytarze w zaczarowany świat dziecięcych marzeń.


Warsztaty iluzjonistyczne Piotra Tomczaka, czyli "Terapia poprzez śmiech"