Statuetka "Złota Kropla Rosy" dla Fundacji Spełnionych Marzeń


19 marca w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala finalizująca ogólnopolski plebiscyt "Złote Krople Rosy" zorganizowany przez Fundację "Rosa" w ramach kampanii "Rak. To się leczy!".


Fundacja Spełnionych Marzeń nominowana była w dwóch kategoriach: Człowiek najbardziej zaangażowany w problematykę onkologiczną w Polsce oraz Kampania/ Akcja społeczna najbardziej zaangażowana w walkę z rakiem w roku 2012 w Polsce. Z przyjemnością informujemy, iż w tej ostatniej kategorii Fundacja Spełnionych Marzeń została zwycięzcą i otrzymała piękną statuetkę "Złotej Kropli Rosy".


Po raz pierwszy od rozpoczęcia akcji spotkali się wszyscy współtworzący tę kampanię: ambasadorzy, organizacje onkologiczne, stowarzyszenia pacjentów onkologicznych, partnerzy i patroni, a także artyści, którzy wzięli udział w projekcie muzycznym "Krople Rosy. Muzyka Nadziei". Galę poprowadził Tomasz Kammel, a wśród osób wręczających statuetki znaleźli się m.in. Katarzyna Grochola i Jerzy Stuhr.


Kampania "Rak. To się leczy!" rozpoczęła się 4 lutego, w Światowy Dzień Walki z Rakiem. Pierwszy jej etap miał charakter edukacyjny – walkę ze społecznymi stereotypami na temat chorób nowotworowych oraz zachęcenie Polaków do badań profilaktycznych. W kilkunastu audycjach telewizyjnych specjaliści zaangażowani w kampanię opowiadali o sposobach wczesnej diagnostyki i innowacyjnych metodach leczenia, obalali mity i przesądy związane z nowotworami, rozmawiali o finansowych możliwościach zabezpieczenia się w razie choroby i kosztownego leczenia, podnosili problematykę diety osób chorych na raka. Pokazywali również historie z happy endem przekonujące, że rak w porę wykryty jest uleczalny.


Fundacji Rosa składamy gorące gratulacje za przeprowadzenie tak niezwykle ważnej i potrzebnej kampanii edukacyjnej i jednocześnie dziękujemy za piękne wyróżnienie :-)Statuetka "Złota Kropla Rosy" dla Fundacji Spełnionych Marzeń