Spotkanie wigilijne w Lublinie


W piątek 19 grudnia 2014 roku na lubelskim Oddziale Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej odbyła się uroczysta Wigilia. Wśród gości znaleźli się: Kierownik Kliniki - Pan Profesor dr hab. n. med. Jerzy Kowalczyk, Pielęgniarka Oddziałowa – Krystyna Słotwińska, Lekarze, Pielęgniarki, Psycholodzy, Nauczyciele, Rodzice oraz najważniejsi tego dnia – Dzieci :-). Gościem specjalnym była – Pani Małgorzata Śliwińska z Firmy Jubilerskiej W. Śliwiński, wieloletni partner Regionalnego Oddziału Fundacji Spełnionych Marzeń w Lublinie.

Naszą Wigilijną Wieczerzę rozpoczął Ksiądz Marek Szołdra, który wprowadził wszystkich w atmosferę świąteczną dzieląc się opłatkiem i życzenia prosto z serca. Uroku i świątecznej magii naszej uroczystości dodały śpiewane i grane na żywo kolędy w wykonaniu: Martyny Domańskiej, Pauliny Świzdor i Katarzyny Niewęgłowskiej. A po wspólnym kolędowaniu i skosztowaniu wszystkich wspaniałości kulinarnych, nadszedł najprzyjemniejszy dla naszych małych bohaterów czas - rozdawanie prezentów :-). Pani Małgorzata Śliwińska wraz z Panią Anną Czarnotą (również z Firmy Jubilerskiej W.Śliwiński) dla każdego dziecka miały wyjątkowy prezent i moc najserdeczniejszych życzeń.

Tego dnia byliśmy jedną wielką, niezwykłą Rodziną. I choć była to Wigilia w szpitalu, to jednak była piękna - piękna poprzez magię tylu dobrych serc tych, którzy tam pracują i tych, którzy tam się leczą.

Fundacja Spełnionych Marzeń serdecznie dziękuję wszystkim gościom za przybycie oraz wszystkim osobom, które pomogły przy organizacji tej wyjątkowej uroczystości. A w szczególności składamy ogromne podziękowania Pani Małgorzacie Śliwińskiej, która od lat wspiera naszych podopiecznych i zawsze znajduje dla nas czas i dobre słowo. Dziękujemy w imieniu rodziców, dzieci, pracowników oddziału oraz w imieniu własnym.


Spotkanie wigilijne w Lublinie