Spotkanie wigilijne na Litewskiej


Jak co roku sala wykładowa Szpitala Dziecięcego przy Litewskiej pęka w szwach. W naszej corocznej Gwiazdce biorą udział nasi podopieczni, którzy już dawno zakończyli leczenie i Ci, którzy dopiero zaczynają tę ciężką drogę. Jednak w tym uroczystym dniu wszyscy zjednoczeni są magią zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, kiedy spełniają się marzenia, a wiara i nadzieja jest silniejsza jak żadnego innego dnia. Nasz gwiazdkowy wieczór obfitował w wiele atrakcji, pomimo, że zła czarownica próbowała nam święta zabrać... ;-) Ale po kolei.
 
Na wstępie postanowiliśmy szczególnie uhonorować firmę MATTEL POLAND, która od 2005 r. jest naszym Partnerem Programowym, wspierając nasze działania poprzez m.in. finansowanie programu "Aktywizacja i wyrównywanie szans", przekazywanie zabawek dla naszych podopiecznych na Boże Narodzenie i Dzień Dziecka, a także współpracując przy organizowaniu imprez i akcji promocyjnych Fundacji. Dlatego też uznaliśmy, że zasługi naszego partnera godne są "SUPER ALADYNA", a w imieniu firmy statuetkę odebrała Pani Katarzyna Tsige.
 
Po oficjalnych uroczystościach nadszedł czas na zabawę, ale właśnie wtedy wtargnęła zła czarownica, w którą wcieliła się Pani Magda Glapińska. By uratować święta dzieci musiały wykonać kilka zadań. Należało odgadnąć najważniejsze zwyczaje świąteczne oraz zrobić łańcuch na choinkę oplatający wszystkich uczestników uroczystości. Dodatkowo każdy mógł na kolorowych serduszkach napisać swoje życzenie do Świętego Mikołaja, które następnie wolontariusze firmy Mattel zawiesili na choince. Odzyskane święta można było zacząć celebrować. Na początek w świat magii zabrał nas kanadyjski komik-iluzjonista Rob Fleming, który swoimi sztuczkami wprowadził wiele humoru i radości.
 
Następnie przyszedł czas na występ gwiazdy wieczoru, zespół VIDEO, którego założycielem jest Tomek Lubert, wcześniej znany jako założyciel słynnej grupy Virgin. Premierowa piosenka "Twoja wina", która dopiero od stycznia będzie grana w radio, została przyjęta z ogromnym aplauzem, co wróży pewny sukces na listach przebojów. A jak święta, to nie mogło zabraknąć kolęd. Wspólnie z zespołem VIDEO zaśpiewaliśmy znane kolędy, w dość niecodziennej aranżacji. Kolędy z rockowym pazurem jednak bardzo przypadły do gustu naszym podopiecznym.
 
Po wspólnym kolędowaniu nadeszła pora na gościa najważniejszego i najbardziej oczekiwanego - Świętego Mikołaja. Dzięki naszym partnerom programowym - firmie MATTEL oraz POLBANK EFG prezenty były niezwykle okazałe, a uśmiech na buziach dzieciaków wyraźnie wskazywał, że Mikołaj w 100% wywiązał się ze swojej misji. Spotkanie jak zwykle przebiegało w atmosferze ciepła, radości, wzruszenia i wzajemnego zrozumienia. Podczas dzielenia się opłatkiem życzyliśmy sobie nawzajem szczęścia, spełnienia marzeń, ale przede wszystkim zdrowia. My wiemy, że nie ma nic cenniejszego od niego.
 
Dziękujemy naszym Partnerom Programowym:
firmom Mattel Poland oraz Polbank EFG,
a także Tomkowi Lubertowi i całemu zespołowi "VIDEO"
za pomoc w organizacji przyjęcia bożonarodzeniowego dla naszych podopiecznych.


Spotkanie wigilijne na Litewskiej