Samsung Art Master


W dniu 24.10.2010r. w Filii Centrum Artystycznego Fabryki Trzciny na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie odbyła się aukcja charytatywna prac młodych zdolnych polskich artystów sztuki współczesnej.

Wystawione prace wyłoniono w siódmej edycji konkursu Samsung Art Master. Konkurs Samsung Art Master to wyjątkowy projekt skierowany do młodych artystów - studentów i absolwentów uczelni artystycznych w Polsce. Jego celem jest nie tylko wspieranie nieszablonowych postaw twórczych, ale również stworzenie młodym artystom możliwości zrealizowania pomysłów i ich profesjonalnej prezentacji.


Organizator konkursu SAMSUNG ELECTRONICS wspierając młodych twórców sztuki nie zapomina również o potrzebujących. Od wielu lat konkursowi towarzyszą aukcje charytatywne, w których licytowane są dzieła uczestników kolejnych edycji Samsung Art Master.


Podczas obecnej 7. edycji konkursu odbyły się dwie aukcje dedykowane Fundacji Spełnionych Marzeń: aukcja internetowa - która odbyła się na portalu artinfo.pl w dniach 8-22.10.2010r. i aukcja młotkowa w dniu 24.10.2010r. Środki finansowe przeznaczone zostaną na wsparcie uruchomionego w październiku br. przez Fundację Spełnionych Marzeń całodobowego ośrodka wsparcia psychologiczno - socjalnego dla dzieci dotkniętych chorobą nowotworową i ich rodzin pn. "DOM RODZICA". Ogromne podziękowania dla firmy Samsung Electronics :-).
    


W dniu 19.11.2010r. w Centrum Sztuki Współczesnej w Zamku Ujazdowskim odbył się wernisaż nagrodzonych prac młodych polskich artystów 7. edycji konkursu Samsung Art Master.

Konkurs jest nie tylko wydarzeniem artystycznym, ale również Akcją Charytatywną, gdyż pieniądze z licytacji wybranych prac przekazywane są corocznie na cele dobroczynne. W tym roku środki finansowe z aukcji, która odbyła się w dniu 24.10.2010 r., zostały przekazane Fundacji Spełnionych Marzeń.

Podczas wernisażu Małgorzata i Tomasz Osuchowie wraz z Szymonem Majewskim - członkiem Rady Fundacji wręczyli Panu Kyung Sik Choi - Prezesowi Samsung Electronics Polska - Medal "Aladyna". 

Medal ten został ustanowiony dla uhonorowania osób i instytucji działających na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi, dlatego też jest nam niezmiernie miło, że w ten symboliczny sposób mogliśmy podziękować Firmie Samsung Electronics za to piękne wyróżnienie i wsparcie finansowe naszych działań. W imprezach towarzyszących konkursowi niezmiennie uczestniczy wielu celebrytów i miłośników sztuki, m.in. pojawili się: Michał Żebrowski, Kasia Klich, Beata Tadla, Karolina Muszalak, Anna Samusionek, Ania Popek, Monika Mrozowska, Aleksandra Kwaśniewska.


Wernisaż Wystawy Samsung Art Master