Przyjęcie gwiazdkowe w Instytucie Matki i Dziecka


Kolędy, Święty Mikołaj, choinka, zapach sianka pod obrusem, to symbole Świąt Bożego Narodzenia. Co prawda do świąt zostało jeszcze parę dni, ale ponieważ większość naszych podopiecznych z Oddziału Chirurgii Onkologicznej IMiD spędza je w domu, dlatego my już dziś postanowiliśmy świętować.

W tak uroczystym dniu nie mogło zabraknąć naszych przyjaciół: Janusza Tylmana i Roberta Kudelskiego, którzy spędzają z nami już czwarte Święta. To oni wprowadzają nas w gwiazdkowy nastrój pięknymi kolędami. Ale nie tylko kolędy mogliśmy usłyszeć. Zapewne nie każdy wie, że Robert Kudelski jest nie tylko aktorem, ale również wspaniale śpiewa. W jego repertuarze są piosenki m.in. Edith Piaf, Yves Montanda, Gilberta Bécauda. Usłyszeliśmy m.in. pięknego walca, francuską piosenkę o miłości i niezwykle żywiołową znaną wszystkim pieśń "Dziś prawdziwych cyganów już nie ma". Była to prawdziwa strawa dla koneserów muzyki, a Robert zyskał rzeszę fanów zauroczonych jego głosem.

A później nastał prawdziwy maraton kolęd w wykonaniu dzieci i ich rodziców, który wprowadził iście świąteczny nastrój. Podczas świątecznego wieczoru nie może rzecz jasna zabraknąć Świętego Mikołaja. Oczywiście tym razem również nie zawiódł, ale nie przybył sam, lecz z całą swoją świtą: Panią Mikołajową, Małym Mikołajkiem, aniołkami, Bałwankiem i oczywiście żywą choinką. Trzeba przyznać, że ich pojawienie się wzbudziło nie lada entuzjazm, tym bardziej, że zwiastował rychłe rozdawanie oczekiwanych z niecierpliwością prezentów. Tu musimy uchylić rąbka tajemnicy, że pod tymi wspaniałymi strojami skryli się... pracownicy POLBANK EFG, naszego Partnera Programowego. Polbank EFG wspiera nasze działania od 2006 roku, poprzez dofinansowanie dużych projektów realizowanych przez Fundację, zakup prezentów dla podopiecznych Fundacji Spełnionych Marzeń, a także wolontariat pracowniczy.

Radość z otrzymanych prezentów była ogromna, tym bardziej, że zaangażowało się w ich przygotowanie dwóch naszych Partnerów Programowych: POLBANK EFG i MATTEL. Aby dopełnić tradycji świątecznej podzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności, a w szczególności zdrowia. Na łakomczuchów czekały jeszcze smakowitości, soczyste makowce, serniki z bakaliami, lukrowane baby i oczywiście świąteczne mandarynki, których zapach wszyscy pamiętamy z dzieciństwa, a łączy się on nierozerwalnie z magią Świąt Bożego Narodzenia.
 
Fundacja Spełnionych Marzeń składa gorące podziękowania Januszowi Tylmanowi, Robertowi Kudelskiemu oraz naszym Partnerom Programowym POLBANK EFG i MATTEL, za współorganizację przyjęcia bożonarodzeniowego dla naszych podopiecznych.


Przyjęcie gwiazdkowe w Instytucie Matki i Dziecka