Magiczna Wigilia w Olsztynie


Na oddziale olsztyńskiego szpitala dziecięcego nadszedł świąteczny czas. Na korytarzu pojawiła się choinka, w oknach białe śnieżynki, sale zdobią kolorowe łańcuchy … oczywiście własnoręcznie wykonane przez dzieci. Czas zatem rozpocząć świętowanie !!!

W niedzielę 20 grudnia na naszą oddziałową Wigilię zaprosiliśmy niezwykle zacnych gości: zespół Czerwony Tulipan z panem Stefanem Brzozowskim na czele, naszą zaprzyjaźnioną gwiazdę Annę Samusionek, a także Pana Iluzjonistę, który zaprezentował naszym ciekawskim milusińskim pokaz świątecznej magii. Nie mogło również zabraknąć naszych wspaniałych wolontariuszy, sponsorów i przyjaciół fundacji… i przede wszystkim Świętego Mikołaja. Głównymi bohaterami tej uroczystości byli jednak nasi mali pacjenci z rodzicami, a nawet rodzeństwem i dziadkami.


Już od godziny 14 na oddziale panował radosny gwar. Jak bożonarodzeniowy zwyczaj nakazuje, świętowanie rozpoczęliśmy od wspólnego kolędowania z zespołem Czerwony Tulipan. Potem odwiedził nas Św. Mikołaj – jak zwykle mocno zapracowany - dla nas jednak czas znalazł i każdemu dziecku przywiózł wymarzony prezent.

Jak co roku Św. Mikołaj zaopatrzył się w prezenty w firmie MATTEL POLAND, która najlepiej wie czym dzieciaki lubią się bawić ?. Miłą niespodzianką była również wizyta Ani Samusionek, która wcieliła się w rolę Śnieżynki. By tradycji stało się zadość nie mogło zabraknąć stołu wigilijnego z postnymi potrawami, który cieszył się dużym zainteresowaniem.
 


Magiczna Wigilia w Olsztynie