Kabaret ZYGZAK, czyli terapia śmiechem w IMiD


Każda metoda jest dobra, jeżeli potrafi sprawić, że oddziały onkologii dziecięcej choć na chwilę rozbrzmiewają radosnym śmiechem. Każdy sposób jest dobry, jeżeli spowoduje, że choć na chwilę w niepamięć dziecięcych umysłów pójdą niekończące się pobrania, kroplówki, bolesne zabiegi, nuda i marazm szpitalnych sal. Terapia poprzez śmiech nie stanowi szczególnie nowatorskiego sposobu na relaks i dobry humor, a w konsekwencji na poprawę zdrowia dzieci chorych, ale... z całą pewnością działa i pomaga!!!. Dlatego też Fundacja Spełnionych Marzeń na stałe wprowadziła elementy programu do swoich cyklicznych działań.

Tym razem w dniu 1 grudnia 2008 roku na oddziale chirurgii onkologicznej Instytutu Matki i Dziecka w ramach programu wystąpił kabaret "ZYGZAK", którego korzenie sięgają 2003 roku. Grupę tworzą Ireneusz Popiel, Grzegorz Tomaszewski i Andrzej Szczerba, którzy bawią piosenką, zabawnymi skeczami i urokiem osobistym, czego dowodem są zdobywane nagrody na konkursach kabaretów... i oczywiście gromkie brawa naszych podopiecznych :-))).

Fundacja Spełnionych Marzeń składa gorące podziękowania Pani Marii Reif - prezes Fundacji ART za zorganizowanie wieczorku kabaretowego dla naszych podopiecznych, a Fundacji Grupy TP za jego finansowe wsparcie.Kabaret ZYGZAK, czyli terapia śmiechem w IMiD