"JEDEN GEST" Patrycji Markowskiej dla Fundacji Spełnionych Marzeń


28 września 2007 r. odbyła się premiera najnowszego albumu Patrycji Markowski pt. "Świat się pomylił". W albumie wśród pięknych nastrojowych ballad, niepozbawionych jednak "rockowego pazura", jest piosenka szczególna dla Fundacji Spełnionych Marzeń. Utwór "Jeden gest" (słowa - Patrycja Markowska, muzyka - Filip Siejka) jest swoistym hymnem wieńczącym dwuletnią współpracę Fundacji z Patrycją Markowską i towarzyszącym jej zespołem.

Kiedy Patrycja śpiewa "Bo nie warto żyć tylko dla siebie, wiem to dobrze...", w pełni wyraża swoje emocje i uczucia, których doświadczyła w trakcie naszej współpracy. Patrycję poznaliśmy w listopadzie 2005 r., kiedy to przyjęła zaproszenie do odwiedzenia naszych podopiecznych - pacjentów oddziału Chirurgii Onkologicznej Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. To był naprawdę mocny akcent do dalszej współpracy. Spontaniczny koncert przy akompaniamencie gitarzysty Rafała Sędka wywarł na wszystkich ogromne wrażenie. Głos Patrycji rozbrzmiewał w niemal wszystkich salach, a dla niektórych był wręcz spełnieniem marzenia. Od tamtej pory Patrycja koncertowała dla naszych podopiecznych wiele razy, czy to bezpośrednio przy szpitalnych łóżkach, czy podczas uroczystości z okazji np. Dnia Dziecka, jak również na imprezach charytatywnych... zawsze, kiedy tylko miała czas.


W czerwcu 2007 r. Patrycja została nagrodzona statuetką "ALADYN" stanowiącą najwyższy stopień uhonorowania osoby prywatnej, firmy prywatnej lub instytucji państwowej za działania mające na celu pomoc dzieciom z chorobami nowotworowymi poprzez bezinteresowne zaangażowanie się w realizację celów statutowych Fundacji Spełnionych Marzeń.


Piosenka "Jeden Gest" miała już swoją nieoficjalną premierę podczas ceremonii otwarcia Pierwszych Międzynarodowych Igrzysk Sportowych "ONKO-OLIMPIADA 2007", dla dzieci po przebytej chorobie nowotworowej, organizowanych przez Fundację Spełnionych Marzeń i Fundację Orimari w dniach 7-9 września 2007r


Fundacja Spełnionych Marzeń składa gorące podziękowania za ten... "Jeden gest" - Patrycji Markowskiej, Filipowi Siejce oraz wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej pięknej piosenki.