Międzynarodowe Igrzyska Sportowe "ONKO-OLIMPIADA"


21-24.08.2014 V MIĘDZYNARODOWE IGRZYSKA SPORTOWE "ONKO-OLIMPIADA 2014"

W dniach 21-24 sierpnia 2014 r. na obiektach sportowych Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbyły się V Międzynarodowe Igrzyska Sportowe "ONKO-OLIMPIADA 2014" dla dzieci z chorob± nowotworow±. Igrzyska zorganizowała "Fundacja Spełnionych Marzeń" Małgorzaty i Tomasza Osuchów, przy współpracy z trenerami Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Partnerem Strategicznym była po raz pierwszy Fundacja "Szczę¶cie Dzieci".
Patronat nad Igrzyskami objęła: Anna Komorowska – Małżonka Prezydenta Rzeczpospolitej Polski.

Czytaj dalej...
24-26.08.2012IV Międzynarodowe Igrzyska Sportowe "ONKO-OLIMPIADA 2012" foto

W dniu 25 sierpnia 2012 r. na obiektach sportowych Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbyły się IV Międzynarodowe Igrzyska Sportowe "Onko-Olimpiada 2012" dla dzieci z chorob± nowotworow±. Igrzyska zorganizowała "Fundacja Spełnionych Marzeń" Małgorzaty i Tomasza Osuchów, przy współpracy z trenerami Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Patronat nad Igrzyskami objęli: Joanna Mucha - Minister Sportu i Turystyki, Hanna Gronkiewicz-Waltz...

Czytaj dalej...
 

16-18.07.2010III Międzynarodowe Igrzyska Sportowe "ONKO-OLIMPIADA 2010" foto

W dniu 17 lipca 2010r. na obiektach sportowych Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbyły się III Międzynarodowe Igrzyska Sportowe "Onko-Olimpiada 2010", dla dzieci z chorob± nowotworow±. Organizatorem Igrzysk była "Fundacja Spełnionych Marzeń" Małgorzaty i Tomasza Osuchów, przy współpracy z trenerami Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Patronat nad Igrzyskami objęła Hanna Gronkiewicz-Waltz - Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Arcybiskup Kazimierz Nycz - Metropolita Warszawski, Marek Michalak - Rzecznik Praw Dziecka, Polski Komitet Olimpijski i Klub Integracji Europejskiej..

Czytaj dalej...
06.09.2008Onko-Olimpiada 2008 foto

II Międzynarodowe Igrzyska Sportowe "Onko-Olimpiada 2008", dla dzieci po przebytej chorobie nowotworowej, odbyły się w dniu 6 wrze¶nia 2008 r. na warszawskim AWF-ie. Organizatorem Igrzysk była Fundacja Spełnionych Marzeń przy współpracy z Fundacj± Orimari i partnerstwie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. "Onko-Olimpiada 2008" wspaniale wpisała się w wydarzenia sportowe 2008 roku. Pasjonowali¶my się rozgrywkami w Mistrzostwach Europy w piłce nożnej oraz Olimpiad± w Pekinie. Znalazło się również w tym roku miejsce dla tych, którzy zwyciężyli pokonuj±c chorobę nowotworow±.

Czytaj dalej...
07-09.09.2007Pierwsze Międzynarowe Igrzyska Sportowe Onko-Olimpiada 2007 foto

Dnia 8 wrze¶nia 2007 r. obiekty sportowe Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie były ¶wiadkiem niezwykłych wydarzeń - Pierwszych Międzynarodowych Igrzysk Sportowych pn. ONKO-OLIMPIADA 2007, dla dzieci po przebytej chorobie nowotworowej. Organizatorami Igrzysk była Fundacja Spełnionych Marzeń i Fundacja Orimari, przy współpracy z trenerami Akademii Wychowania Fizycznego i Agencj± Reklamow± ANON1. Imprezie patronowali: Małżonka Prezydenta RP Pani Maria Kaczyńska oraz Polski Komitet Olimpijski. Ambasadorem Onko-olimpiady była Małgorzata Foremniak, a Komitet Honorowy tworzyli: Irena Szewińska, Mariusz Czerkawski, Andrzej Nejman i Jacek Wszoła.

Czytaj dalej...