REGIONALNY ODDZIAŁ "FUNDACJI SPEŁNIONYCH MARZEŃ" w KIELCACH
przy oddziale onkologii Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala
Dziecięcego im. Wł. Buszkowskiego


Partnerzy:

Galeria ECHO
Muszkieter

Oddział Kielce
Kierownik Biura Regionalnego
Sylwia Sędek
tel. 0 603 552 342

e-mail:
kielce@spelnionemarzenia.org.pl


Nr konta: ING BANK ŚLĄSKI 16 1050 1025 1000 0022 6597 9068

 

 

01.06.2015 Dzień Dziecka w Kielcach

W Lublinie już 31 maja 2015 roku rozpoczeliśmy świętowanie Dnia Dziecka, czyli wszystkich naszych podopiecznych. W tym roku naszymi animatorami byli Karolina Czajka, Natalia Bienias i Paweł Wójcik z PARTY CHART Łowcy Eventów. Główną atrakcją było wykonanie wielkiej lizakowej lalki – miała czerwone włosy, długie brokatowe rzęsy, kolorowe piegi, przepiękne kolczyki z kokardkami, śliczną sukienkę, a nawet buty i gumowe ręce ;-)

Czytaj dalej...
10.02.2015 Walentynkowe warsztaty artystyczne w Kielcach

10 lutego świetlica onkologii w Kielcach zamieniła się w prawdziwy artystyczny warsztat :-). Dzieci wraz z wolontariuszkami postanowiły zabrać się za robienie ozdób na zbliżające się Walentynki. Do szczęścia i masy pomysłów wystarczyło niewiele - kilka słoików, kolorowe kuleczki, filc, wstążki, cekiny i kartki :-). Na pierwszy ogień poszły świeczniki. Dzieci z wielkim zaangażowaniem ozdabiały słoiki, zarówno wewnątrz jak i zewnątrz, dbając przy tym o każdy szczegół. Potem tylko włożenie małej świeczki, zapałki i voila! Walentynkowy świecznik gotowy :-).

Czytaj dalej...
27.01.2015 Karnawałowe warsztaty kreatywne na oddziale w Kielcach

Karnawał to okres, w którym wszyscy mamy ochotę na zabawę, a dzieci wybierają się na różne bale i przyjęcia. Z związku z tym, że niestety podczas tegorocznego karnawału nasi podopieczni nie mogą w takich zabawach uczestniczyć - nasze wolontariuszki z Kieleckiego oddziału FSM postanowiły … coś z tym zrobić :-).
Podczas karnawału nie może zabraknąć kolorowych masek. Dlatego też warsztaty kreatywne z ich własnoręcznego tworzenia odbyły się w Kielcach :-).

Czytaj dalej...
27.01.2pełnionych Marzeń" Małgorzaty i Tomasza Osuchów, przy współpracy z trenerami Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Patronat nad Igrzyskami objęli: Joanna Mucha - Minister Sportu i Turystyki, Hanna Gronkiewicz-Waltz...

Czytaj dalej...
30.06 - 10.07.2012 IV Ogólnopolski obóz letni dla dzieci i młodzieży z chorobą nowotworową

"Wakacje z Marzeniami" to projekt Fundacji Spełnionych Marzeń realizowany od czterech lat. Udział w obozach biorą dzieci i młodzież w trakcie i po przebytej chorobie nowotworowej. Takie obozy to niejednokrotnie jedyna okazja dla niektórych naszych podopiecznych do spędzenia miłych i beztroskich wakacji poza domem. Często właśnie na takich obozach dzieci odkrywają swoje największe tajemnice, tam odnajdują swoje pasje, rozwijają zainteresowania. Obozy letnie to miejsce, gdzie dzieci, tak ciężko doświadczone przez los, mają szansę zmienić swój dotychczasowy punkt widzenia świata,

Czytaj dalej...
26.06.2012 "Arteterapia ... z Magdaleną Różczką" w Regionalnym Oddziale w Kielcach.

W dniu 22.06.2012r. naszych podopiecznych odwiedziła popularna aktorka - Magdalena Różczka. W ramach programu Fundacji Spełnionych Marzeń pt. "Arteterapia ... z Gwiazdą" nasi mali pacjenci wspólnie z Magdą rozpoczęli przygotowania do Dnia Ojca. Dzieci przygotowywały laurki dla swoich ukochanych tatusiów. W ruch poszły nożyczki, brokaty, kolorowa bibuła, kredki ...a efekty wspólnej pracy były niesamowite. Jesteśmy przekonani, że laurki tatusiów zachwycą .

Czytaj dalej...
24.06.2012 Nasze dzieci z Gwiazdami na Warsaw Fashion Street.

W dniu 24 czerwca podopieczni Fundacji Spełnionych Marzeń już po raz piąty wzięli udział w Warsaw Fashion Street - największym widowisku modowym w Polsce, którego producentem jest firma Media Sukces Doroty i Włodzimierza Wróblewskich. Warsaw Fashion Street to prawdziwy festiwal mody trwający cały dzień, podczas którego prezentują się najwięksi projektanci mody, a na 50-metrowym wybiegu wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia publiczność ma okazję podziwiać nie tylko piękne modelki, ale również aktorki i aktorów, piosenkarki i piosenkarzy, dziennikarzy i oczywiście dzieci.

Czytaj dalej...
01.06.2012 Dzień Dziecka z tancerzami breakdance na oddziale onkologii w Kielcach.

1 czerwca to wyjątkowy dzień ... To dzień, w którym swoje święto obchodzą wszystkie dzieci na całym świecie . Dla nas był to dzień szczególny, bo właśnie 1 czerwca Kielecki Oddział Fundacji Spełnionych Marzeń obchodził swoje 2 urodziny !!!. Z tej okazji przygotowaliśmy dla naszych podopiecznych piękny i pyszny tort. Podwójne święto, więc i atrakcji zabraknąć nie mogło.

Czytaj dalej...
25.05.2012 Wycieczka dzieci z Lublina i Kielc do Parku Jurajskiego w Bałtowie

W dniu 25.05.2012r. wybraliśmy się z podopiecznymi na wycieczkę do Bałtowa. Uczestnikami wycieczki byli podopieczni z dwóch Regionalnych Oddziałów Fundacji Spełnionych Marzeń: Lublina oraz Kielc. Naszą majową wycieczkę rozpoczęliśmy od warsztatów paleontologiczno-plastycznych na Sabathówce, podczas których preparowaliśmy zatopione w gipsie "szkielety dinozaurów"., Następnie udaliśmy się do Bałtowskiego safari, które zwiedzaliśmy podróżując specjalnym "amerykańskim schoolbusem". W zwierzyńcu Bałtowskim, niemal na wyciągniecie ręki mogliśmy spotkać majestatyczne jelenie Dybowskiego,

Czytaj dalej...
04.04.2012 "Wielkanocne warsztaty" w Regionalnym Oddziale w Kielcach

W dniu 4 kwietnia 2012r na oddziale onkologii Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Kielcach wolontariusze Fundacji Spełnionych Marzeń rozpoczęli wielkanocne warsztaty plastyczne. Dzieci z ogromnym zapałem i uśmiechem na twarzy tworzyły przepiękne wielkanocne koszyczki i pisanki. Wierzymy, że te piękne prace wykonane przez dzieci przystroją świąteczny stół we własnych domach ... czego wszystkim z całego serca życzymy .

Czytaj dalej...
23.03.2012 Wiosenna inauguracja "Kolorowego oddziału" w Regionalnym Oddziale FSM w Kielcach.

"Kolorowe oddziały" to najnowszy projekt Fundacji Spełnionych Marzeń, w ramach którego na ścianach oddziałów onkologicznych zagoszczą urocze Bajkoludki, a pastelowe barwy nadadzą im ciepłego i przyjaznego klimatu. W dniu 22.03.2011 odbyła się inauguracja "Kolorowego oddziału" w Regionalnym Oddziale Fundacji w Kielcach, przy oddziale onkologii Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. Wł. Buszkowskiego. Projekt został zrealizowany przy współpracy i wsparciu finansowym Pani Estery Lussato - prezes "Little Hand Foundation" z Wielkiej Brytanii.

Czytaj dalej...

Rok 2011


22.12.2011 Gwiazdka w Regionalnym Oddziale w Kielcach

W dniu 22 grudnia, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy Gwiazdkę dla naszych podopiecznych na oddziale onkologii w Kielcach. Świąteczny czas, to czas wyjątkowy dla wszystkich dzieci, które nie mogą się już doczekać prezentów i tego faktu nie zmienia nawet choroba i pobyt w szpitalu oraz brak śniegu za oknem. Prezenty pod choinką muszą być, koniec i kropka.Tym razem do pomocy w rozdawaniu prezentów zaprosiliśmy delegację pracowników Izby Celnej w Kielcach,

Czytaj dalej...
07.12.2011 Gala "Kalendarza Marzeń 2012" w Pałacu Porczyńskich

W dniu 7 grudnia 2011r. w Pałacu Porczyńskich w Warszawie odbyła się uroczysta Premiera "Kalendarza Marzeń 2012" Fundacji Spełnionych Marzeń. "Kalendarz Marzeń 2012" przenosi nas w czasy naszego dzieciństwa, w krainę baśni, legend i niezwykłych opowieści. W krainę, gdzie dobro pokonuje zło, a marzenia zawsze się spełniają.W kwietniu br. odbyła się pierwsza sesja do kalendarza. Jej bohaterką była Magdalena Różczka, która wcieliła się w rolę "Ani z Zielonego Wzgórza".

Czytaj dalej...
20.11.2011 FSM + DKMS - Dzień Dawcy Szpiku w Kielcach

W dniu 20 listopada w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. Wł. Buszkowskiego w Kielcach odbył się Dzień Dawcy Szpiku pod hasłem "Razem przeciw białaczce". To już trzecia akcja po Warszawie i Olsztynie zorganizowana przez Fundację Spełnionych Marzeń i Fundację DKMS Polska. Akcję wsparli członkowie Stowarzyszenia S.W.A.T., czyli "Star Wars Artistic Team". Przybysze z odległej galaktyki: Obi-Wan Kenobi, Szturmowcy i przesympatyczny Astrodroid "R2-D2" zachęcali do zarejestrowania się w Banku Szpiku, a także odwiedzili naszych podopiecznych na oddziale onkologii. .

Czytaj dalej...
18.11.2011 Wizyta Szymona Majewskiego w Regionalnym Oddziale w Kielcach

W dniu 18 listopada do Regionalnego Oddziału Fundacji Spełnionych Marzeń w Kielcach ze specjalną misją pojechał Szymon Majewski - członek Rady Fundacji Spełnionych Marzeń wraz z prezesem fundacji - Tomaszem Osuchem. Wizycie przyświecały dwa cele. Po pierwsze odwiedzić naszych małych podopiecznych z oddziału onkologii, a po drugie promować kolejną akcję Dnia Dawcy Szpiku "Razem przeciw białaczce". Akcję organizują wspólnie Fundacja DKMS Polska z Regionalnym Oddziałem Fundacji Spełnionych Marzeń w Kielcach i Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalem Dziecięcym im. Wł. Buszkowskiego.

Czytaj dalej...
15.10.2011 Wycieczka podopiecznych z Kielc do Sandomierza

W dniu 15 października zorganizowaliśmy dla naszych podopiecznych z oddziału w Kielcach, kolejną wycieczkę rodzinną. Tym razem obraliśmy kurs na piękny Sandomierz. Wycieczki takie są doskonałym sposobem na kontynuowanie przyjaźni, których wiele zawiązało się w czasie pobytu i leczenia na oddziale. Nie do przecenienia jest również terapeutyczny wpływ takich wypraw na dzieci, które wreszcie mogą korzystać z wszelkich atrakcji, tak jak ich zdrowi rówieśnicy. A atrakcji i niespodzianek przygotowaliśmy naprawdę dużo

Czytaj dalej...
25-27.09.2011 II OGÓLNOPOLSKI ZJAZD DZIECI I MŁODZIEŻY Z CHOROBĄ NOWOTWOROWĄ "BENEFIS MARZEŃ 2011"

Fundacja Spełnionych Marzeń już po raz drugi zaprosiła dzieci w trakcie i po zakończonym leczeniu do udziału w II Ogólnopolskim Zjeździe Dzieci i Młodzieży z Chorobą Nowotworową pn. "Benefis Marzeń". W trzydniowym wydarzeniu wzięło udział ok. 300 dzieci z rodzicami z niemal wszystkich ośrodków onkologicznych w Polsce. W trakcie pobytu w Warszawie dzieci miały okazję zwiedzić stolicę oraz zobaczyć i przeżyć to, co na co dzień jest dla nich niedostępne

Czytaj dalej...
03.09.2011 Wycieczka podopiecznych z Kielc do Kurozwęk

W dniu 3 września zorganizowaliśmy dla naszych podopiecznych z oddziału w Kielcach, wycieczkę rodzinną do Zespołu Pałacowego w Kurozwękach. Celem naszej wyprawy była regeneracja zdrowia fizycznego i psychicznego dzieci, po wielomiesięcznym leczeniu choroby nowotworowej. Takim miłym akcentem chcieliśmy również pożegnać kończące się właśnie wakacje. Cudowna pogoda oraz duża ilość atrakcji z jakich mieliśmy przyjemność korzystać sprawiły, iż była to wycieczka udana pod każdym względem.

Czytaj dalej...
29.06.2011 Konferencja Prasowa podsumowująca Kampanię społeczno-edukacyjną "Odczaruj Raka".

Celem Konferencji było przedstawienie wyników Kampanii. Omówione zostały najczęstsze problemy z jakimi mierzą się każdego dnia rodzice dzieci leczących na oddziałach, a także, najtrudniejsze przypadki z którymi lekarze spotkali się podczas spotkań seminaryjnych. Konferencja była również okazją, aby pochwalić się popularnością jaką cieszył się nasz Program.


Czytaj dalej...
27.06-07.07.2011 "WAKACJE Z MARZENIAMI 2011" w Czarnieckiej Górze

W dniach 27.06 - 7.07.2011 Fundacja Spełnionych Marzeń zorganizowała Trzeci Ogólnopolski Obóz dla dzieci i młodzieży w trakcie i po przebytej chorobie nowotworowej pn. "Wakacje z Marzeniami". Jest to cykliczny projekt Fundacji realizowany w ośrodku "Zosieńka" w Czarnieckiej Górze w woj. Świętokrzyskim. Nasi podopieczni spędzili tam 10 dni pełnych zabawy i atrakcji :) Humorów nie popsuła nawet kapryśna pogoda...


Czytaj dalej...
26.06.2011 Nasze dzieciaki na Warsaw Fashion Street

W dniu 26 czerwca podopieczni "Fundacji Spełnionych Marzeń" po raz czwarty wzięli udział w Warsaw Fashion Street - największym widowisku modowym w Polsce, którego producentem jest firma Media Sukces Doroty i Włodzimierza Wróblewskich. Warsaw Fashion Street to prawdziwy festiwal mody trwający cały dzień, podczas którego prezentują się najwięksi projektanci mody, a na 50-metrowym wybiegu wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia publiczność ma okazję podziwiać najpiękniejsze modelki, aktorki, dziennikarki i piosenkarki.

Czytaj dalej...


14.06.2011 III etap Kampanii Społecznej "Odczaruj Raka" w Regionalnym Oddziale Fundacji Spełnionych Marzeń w Kielcach.

W dniu 14 czerwca 2011r. w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcy, im. Wł. Buszkowskiego w Kielcach odbyło się trzecie spotkanie seminaryjne w ramach Kampanii Społecznej "Odczaruj Raka". Wzorem poprzednich seminariów, które odbyły się w Olsztynie i Lublinie, również podczas spotkania w Kielcach przedstawione zostały kluczowe zagadnienia Kampanii,...

Czytaj dalej...


12.06.2011 Udział FSM w 8. Ogólnopolskich Dniach Integracji "Zwyciężać Mimo Wszystko".

W dniu 12 czerwca Fundacja Spełnionych Marzeń wzięła udział w finałowym koncercie "Razem Mimo Wszystko", który odbył się w ramach 8.Ogólnopolskich Dni Integracji zorganizowanych przez Fundację Anny Dymnej - Mimo Wszystko. Podczas koncertu na krakowskim rynku zaprezentowały się organizacje, które niosą pomoc osobom chorym, niepełnosprawnym i uzdolnionym muzycznie. Oprócz FSM swoją działalność zaprezentowały: Fundacja "Doktor Clown", Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym, Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę "Matio, Fundacja Braci Golec,...

Czytaj dalej...


12.06.2011 Samsung Athletic Cup Kraków 2011

W dniu 12 czerwca na krakowskim Stadionie Lekkoatletycznym AWF odbył się ogólnopolski finał zawodów Samsung Athletic Cup Kraków 2011. Głównym celem zawodów Samsung Athletic Cup, organizowanych od 2004 roku przez firmę Samsung Electronics, jest odkrywanie młodych talentów sportowych i umożliwienie im profesjonalnej kariery. Rywalizacji sportowej towarzyszył bieg pokazowy w sztafecie 4x4, w którym udział wzięli krakowscy politycy, znani sportowcy, zawodnicy Samsung Athletic Cup 2011 oraz podopieczni Fundacji Spełnionych Marzeń.
Czytaj dalej...


01.06.2011 Dzień Dziecka na wesoło ze Sławomirem Jenerowiczem w Kielcach.

1 czerwca to dzień, w którym swoje święto obchodzą wszystkie dzieci. Przygotowywaliśmy się więc do tego dnia szczególnie, a dodatkową motywacją był fakt, iż właśnie 1 czerwca obchodziliśmy.... 1 urodziny Regionalnego Oddziału Fundacji Spełnionych Marzeń w Kielcach . Okazja do świętowania była więc podwójna. W tym dniu, specjalnym gościem naszych małych podopiecznych był komik, iluzjonista i terapeuta - Sławomir Jenerowicz, którego wszyscy mieliśmy okazję zobaczyć w telewizyjnym show "Mam Talent".

Czytaj dalej...


30.05.2011 Dzień Dziecka w Hotelu "DOM CHŁOPA" z DODĄ i Szymonem Majewskim

W dniu 30 maja w hotelu "DOM CHŁOPA" sieci GROMADA w Warszawie Fundacja Spełnionych Marzeń zorganizowała Dzień Dziecka dla swoich podopiecznych z pięciu ośrodków regionalnych: z Kielc, Olsztyna, Lublina i z dwóch ośrodków warszawskich. Największą atrakcją dla naszych dzieciaków była obecność DODY i Szymona Majewskiego


Czytaj dalej...
25.05.2011 Zespół Pieśni i Tańca "Kielce" w Regionalnym Oddziale w Kielcach

W przededniu Dnia Matki na nasz kielecki oddział zaprosiliśmy Zespół Pieśni i Tańca "Kielce". Pojawiając się na oddziale zespół wzbudził niemałą sensację, a ich kolorowe stroje przyciągnęły na naszą świetlicę wszystkich obecnych pacjentów oraz ich rodziców. Zapraszając naszych gości spodziewaliśmy się, iż będzie kolorowo i głośno, ale to co pokazali członkowie zespołu przeszło nasze najśmiejsze oczekiwania!!

Czytaj dalej...
25.05.2011 Arteterapia z Anią Samusionek w Regionalnym Oddziale w Kielcach

W dniu 25 maja w Regionalnym Oddziale w Kielcach rozpoczęły się przygotowania do Międzynarodowego Dnia Matki. W ramach programu Fundacji Spełnionych Marzeń pn. "Arteterapia" naszych małych podopiecznych z oddziału onkologii odwiedziła aktorka - Ania Samusionek. Dzieciaki wspólnie z Anią przygotowywały artystyczne laurki dla swoich mam. W ruch poszły nożyczki, kolorowe bibuły, kredki... i na efekty długo nie trzeba było czekać

Czytaj dalej...
17.04.2011 Trzecia Wielkanocna Harley`ada Marzeń

W dniu 17.04.2011 r. w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu odbyła się Trzecia "Wielkanocna Harley'ada Marzeń". Imprezę zorganizowała Fundacja Spełnionych Marzeń we współpracy z Klubem Motocyklowym Harley-Davidson - "Warsaw Chapter Poland" i Urzędem Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy. W happeningu udział wzięli pacjenci z pięciu oddziałów onkologicznych w Polsce będących pod opieką Fundacji Spełnionych Marzeń - z dwóch ośrodków warszawskich oraz z Kielc, Olsztyna i Lublina.

Czytaj dalej...
13.04.2011 "Warsztaty kulinarne" na oddziale w Kielcach

W dniu 13 kwietnia br. na oddziale onkologii Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Kielcach odbyły się pierwsze warsztaty kulinarne. Tematem przewodnim naszych warsztatów były owoce z całego świata oraz poznawanie smaków: słodkiego, kwaśnego, gorzkiego, cierpkiego. Do dyspozycji naszych podopiecznych były owoce: mango, papaja, awokado, gruszki, jabłka, banany, kiwi, winogrona białe i czerwone, ananasy, mandarynki, grapefruity i wiele innych. Po umyciu rączek dzieci zasiadły wspólnie do robienia sałatki owocowej.

Czytaj dalej...
05.04.2011 Warsztaty plastyczne - "Kolorujemy oddział" w Kielcach

W dniu 5 kwietnia na oddziale onkologii w Kielcach zorganizowaliśmy naszym podopiecznym warsztaty plastyczne, na których dzieci samodzielnie wykonywały samoprzylepne witraże techniką Window Art. Prace nad tym przedsięwzięciem trwały dwa dni. W pierwszym dniu dzieci rysowały kontury wybranych przez siebie motywów i delikatnie je kolorowały. Drugiego dnia dokończylismy dzieło za pomocą specjalnych farbek, wypełniając nasze witraże mnóstwem kolorów.

Czytaj dalej...
28.03.2011 Wizyta K. Glinki, M. Żmudy-Trzebiatowskiej oraz P. Małaszyńskiego w Regionalnym Oddziale w Kielcach

W dniu 28 marca na oddziale onkologii w Regionalnym Oddziale FSM w Kielcach gościliśmy Katarzynę Glinkę, Martę Żmudę-Trzebiatowską oraz Pawła Małaszyńskiego. Wizyta Gwiazd odbyła się przy okazji grania w naszym mieście spektaklu "Kiedy Harry poznał Sally". Wizyta była więc pełnym zaskoczeniem dla naszych małych podopiecznych i niektórym trudno było uwierzyć,...

Czytaj dalej...
22.03.2011 "Terapia poprzez śmiech" czyli wiosenne czarowanie w Regionalnym Oddziale w Kielcach

W dniu 22 marca w Regionalnym Oddziale FSM w Kielcach gościliśmy Konrada Modzelewskiego z Teatru "FRICO i COCO" - iluzjonistę, komika i "Zawodowego Wciskacza Kitu ". Pokaz sztuczek magicznych, iluzji oraz spora dawka humoru i pozytywnej energii miała za zadanie na dobre przegonić zimę.

Czytaj dalej...
Marzec - Czerwiec 2011 Kampania edukacyjno-społeczna "Odczaruj raka"

Projekt "Odczaruj Raka" jest to program edukacyjno - społeczny skierowany do rodziców i rodzin dzieci chorujących na nowotwory oraz do całego społeczeństwa w celu podniesienia ogólnej świadomości na temat leczenia dziecięcych chorób nowotworowych. Projekt "Odczaruj Raka" poświęcony jest zarówno tematyce medycznej jak i psychologicznej. Celem kampanii jest stworzenie spójnego programu edukacyjnego dla rodziców.

Czytaj dalej...
02.03.2011 Wizyta Małgosi Foremniak w Regionalnym Oddziale w Kielcach

W dniu 2 marca 2011 r. Tomasz Osuch - prezes Fundacji Spełnionych Marzeń wraz z Małgosią Foremniak - członkiem Rady Fundacji, odwiedzili Regionalny Oddział Fundacji przy oddziale onkologii Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. Wł. Buszkowskiego w Kielcach. Małgosia Foremniak jako członek Rady Fundacji Spełnionych Marzeń (od jej powstania w 2002r.) wspiera jej działania na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi i odwiedza dzieci na wszystkich oddziałach onkologicznych objętych opieką Fundacji.

Czytaj dalej...
22-23.01.2011 Rodzinna wycieczka do Pałacu Ossolińskich w Sterdyniu

Rodzinne wycieczki dla dzieci po przebytej chorobie nowotworowej, dla regeneracji zdrowia psychicznego i fizycznego po wielomiesięcznym leczeniu, to tradycja Fundacji od początku jej powstania. Na kolejną dwudniową wycieczkę, w dniach 22-23 stycznia 2011r, wybraliśmy się do Zespołu Pałacowego Ossolińskich w Sterdyniu na Podlasiu. Uczestnikami wycieczki byli podopieczni z 5 Regionalnych Oddziałów Fundacji Spełnionych Marzeń: Olsztyna, Lublina, Kielc i dwóch ośrodków warszawskich.

Czytaj dalej...
15.01.2011 "Beautyful Day" w Regionalnym Oddziale w Kielcach

W dniu 15 stycznia w Regionalnym Oddziale Fundacji Spełnionych Marzeń w Kielcach zorganizowaliśmy kolejną już edycję "Beautyful Day". Naszymi gośćmi były profesjonalne kosmetyczki, Panie Dorotka Miter i Magdalena Puchała, a czynnie im asystowała nasza wolontariuszka Wiola Krawczyk. Każdej kobiecie, czy to małej czy dużej, upiększanie sprawia wiele radości i uśmiechu. Taki też cel towarzyszył naszemu Dniu Piękności. Chętnych na manicure i makijaż było co nie miara!!

Czytaj dalej...
06.01.2011 Noworoczne warsztaty plastyczne w Kielcach

W dniu 6 stycznia 2011 r. na oddziale onkologii w Kielcach odbyły się pierwsze w Nowym Roku warsztaty plastyczne pt. "Prasowanie na oddziale". Celem tych warsztatów było skomponowanie i własnoręczne wykonanie przez dzieci prasowanek na koszulkach. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę i sprawił, że nasza świetlica dosłownie pękała w szwach. Maluchy wycinały ze specjalnego papieru obrazki z bajkowymi postaciami lub śmiesznymi napisami. Przy samym wycinaniu obrazków widać było po minach dzieci

Czytaj dalej...

Rok 2010

17.12.2010 Świąteczny Pokaz Mody "Dzieci - Dzieciom"

W dniu 17 grudnia 2010 r. w Arkadach Kubickiego w Zamku Królewskim w Warszawie, Fundacja Spełnionych Marzeń we współpracy z projektami mody - Ewą i Piotrem Krajewskimi, zorganizowała Świąteczny Pokaz Mody "Dzieci-Dzieciom". To już czwarta edycja tego świątecznego projektu Fundacji. Do udziału w tegorocznym przedsięwzięciu zaprosiliśmy uczestniczki sesji fotograficznych do "Kalendarza Charytatywnego Fundacji Spełnionych Marzeń 2010", którego współproducentami byli: Ewa i Piotr Krajewscy,

Czytaj dalej...
16.12.2010 Gwiazdka z E. Herbuś, R. Maserakiem i T. Barańskim w Kielcach

16 grudnia Wielki Maraton Gwiazdkowy Fundacji Spełnionych Marzeń poprzez Olsztyn i Lublin dotarł do Kielc na oddział hematologiczno-onkologiczny Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego. Z prezentami od Świętego Mikołaja dla naszych podopiecznych wyruszyliśmy z jego najbardziej roztańczoną świtą. W rolę Śnieżynki wcieliła się - Edyta Herbuś, a towarzyszyły jej dwa Skrzaty (.) - Rafał Maserak i Tomek Barański z "You can Dance".

Czytaj dalej...
09.12.2010 Mikołajki w "Mercedes-Benz Polska"

W dniu 9 grudnia br. na zaproszenie Pana Jana Madeja - Prezesa "Mercedes - Benz Polska", wraz z naszymi podopiecznymi świętowaliśmy Mikołajki w głównej siedzibie firmy w Warszawie. W akcji udział wzięło 18 dzieci z 4 ośrodków onkologicznych w Polsce, tj. z: IMiD w Warszawie i z 3 Regionalnych Oddziałów Fundacji Spełnionych Marzeń w Olsztynie, Kielcach i Lublinie. Akcję czynnie wsparł nasz przyjaciel Mateusz Damięcki.

Czytaj dalej...
07.12.2010 Mikołajki w Regionalnym Oddziale w Kielcach

7 grudnia 2010 r. na oddziale hematologiczno-onkologicznym Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. W. Buszkowskiego w Kielcach gościliśmy baaardzo sympatycznego i od dawna oczekiwanego gościa. Podopiecznych naszego oddziału Fundacji Spełnionych Marzeń odwiedził Święty Mikołaj wraz ze swoimi Śnieżynkami, w które wcieliły się wolontariuszki Fundacji. Święty przyniósł dzieciom prezenty, a właściwie cały worek prezentów :).

Czytaj dalej...
13.10.2010 Wizyta Fakira... i jego przyjaciela na oddziale w Kielcach

W dniu 13.10.2010 nasz oddział odwiedził prawdziwy Fakir! Pan Sławomir Czapka przyjechał w towarzystwie swojego przyjaciela Cezara.... którym okazał się ... 3 metrowy wąż pyton. Dzieci z zapartym tchem oglądały pokaz cyrkowych umiejętności żonglerki płonącymi pochodniami i połykania ognia. Z niedowierzaniem przyglądały się fakirowi leżącemu na szkle lub ostrych gwoździach!! Dla odważnych była możliwość zabawy z wężem Cezarem i wspólna z nim fotka.

Czytaj dalej...
05.10.2010 Pokaz CAPOEIRY na oddziale onkologii w Kielcach

W dniu 05.10.2010r na dziecięcym oddziale onkologii w Regionalnym Oddziale Fundacji Spełnionych Marzeń odbył się pokaz sztuki walki zwanej CAPOEIRA. Naszymi gośćmi byli członkowie grupy "Capoeira Abada Kielce". Po zakończonym pokazie członkowie grupy wpisali się do naszej pamiątkowej kroniki wydarzeń na oddziale.

Czytaj dalej...
02-03.10.2010 Wycieczka integracyjna do Kazimierza Dolnego

W dniach 02-03 października Fundacja Spełnionych Marzeń zorganizowała 2-dniową wycieczkę integracyjną do Kazimierza nad Wisłą dla naszych podopiecznych z oddziału chirurgii onkologicznej Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie oraz z Regionalnego Oddziału w Kielcach. W wycieczce udział wzięła młodzież, również pełnoletnia ... w towarzystwie swoich sympatii :-). Część z nich zakończyła już leczenie, natomiast części udało się wziąć udział w wycieczce między blokami chemioterapii.

Czytaj dalej...
29.09.2010 Wikingowie i Słowianie w Regionalnym Oddziale w Kielcach

W dniu 29 września już po raz drugi odbyły się na oddziale onkologii i hematologii w Kielcach warsztaty historyczne. Zachęceni sukcesem i pozytywnym odbiorem pierwszego spotkania, tym razem odwiedzili nas Wikingowie i Słowianie z IX-XI wieku z Klubu Historycznego HIRD pod wodzą Zbigniewa Kowalskiego.
Goście z dawnych czasów poprzez ciekawe opowieści, przedmioty związane z okresem Słowian i Wikingów oraz plansze historyczne przenieśli nas na tę godzinę co najmniej X wieków wstecz.

Czytaj dalej...
18-19.09.2010 Wycieczka integracyjna do Stadniny Koni w Gawłowie.

W dniach 18-19 września "Fundacja Spełnionych Marzeń" wybrała się na dwudniową wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego Koziołek - Stajnia Cavaletto w Gawłowie. W wycieczce udział wzięli nasi podopieczni z czterech oddziałów onkologicznych: Warszawa - Litewska, Kielce, Lublin i ... Olsztyn, gdzie już wkrótce otwieramy nasz kolejny Oddział Regionalny!!!. Opiekę nad dzieciakami sprawowała kadra i wolontariusze Fundacji. Hipoterapia i integracja - to hasła przewodnie naszej wycieczki.

Czytaj dalej...
13.09.2010 Warsztaty historyczne w Regionalnym Oddziale w Kielcach


W dniu 13 września na oddziale onkologii w Kielcach odbyły się warsztaty historyczne pn. "Podróż w XVII wiek". Naszymi gośćmi byli członkowie Kompanii Wolontarskiej działającej przy Muzeum Narodowym w Kielcach. Kampania zajmuje się odtwórstwem historycznym polegającym na ukazywaniu historii przez inscenizowanie wydarzeń historycznych, pokazy rzemiosła i inscenizowanie życia codziennego mieszkańców.

Czytaj dalej...
04.09.2010 Akcja charytatywna w Regionalnym Oddziale w Kielcach z Magdą Różyczką i Patrycją Markowską.

W dniu 4 września Fundacja Spełnionych Marzeń razem Magdaleną Różczką i Patrycją Markowską odwiedziła swoich małych podopiecznych w Regionalnym Oddziale Fundacji przy oddziale onkologii Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Kielcach. Pacjenci z radością przywitali Magdę Różczkę, która już po raz kolejny gościła w Kielcach z Fundacją.

Czytaj dalej...
15.07.2010Wyprawa do Kielc z darami z Kubą Wesołowskim foto

W dniu 15 lipca 2010 r. Tomasz Osuch - prezes "Fundacji Spełnionych Marzeń" wraz z Kubą Wesołowskim, odwiedzili Regionalny Oddział Fundacji przy oddziale onkologii Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. Wł. Buszkowskiego w Kielcach. Fundacja po raz kolejny wybrała się z darami do Kielc. Tym razem zakupiliśmy DVD do wszystkich sal małych pacjentów oraz najnowsze filmy dla dzieciaków.

Czytaj dalej...
11.06.2010Wyprawa do Kielc z darami z A. Nejmanem foto

W dniu 11 czerwca 2010 r. Tomasz Osuch - prezes "Fundacji Spełnionych Marzeń" wraz z Andrzejem Nejmanem - członkiem Rady Fundacji, odwiedzili Regionalny Oddział Fundacji przy oddziale onkologii Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. Wł. Buszkowskiego w Kielcach. Wizycie towarzyszyły dwa cele. Po pierwsze Fundacja zakupiła dla oddziału: stojaki do kroplówek (5szt.), dwa nawilżacze powietrza i filtr powietrza.

Czytaj dalej...
29.05.2010Inauguracja Regionalnego Oddziału w Kielcach foto

W dniu 29 maja 2010 r. "Fundacja Spełnionych Marzeń" uruchomiła Regionalny Oddział przy oddziale onkologii Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. Wł. Buszkowskiego w Kielcach. Zbliżający się Dzień Dziecka stał się wspaniałą okazją do inauguracji naszej kolejnej filii. W tym uroczystym dniu towarzyszyła nam Magdalena Różczka, która od dawna wspiera działania Fundacji.

Czytaj dalej...