II OGÓLNOPOLSKI ZJAZD DZIECI I MŁODZIEŻY Z CHOROBĄ NOWOTWOROWĄ "BENEFIS MARZEŃ 2011"


Fundacja Spełnionych Marzeń już po raz drugi zaprosiła dzieci w trakcie i po zakończonym leczeniu do udziału w II Ogólnopolskim Zjeździe Dzieci i Młodzieży z Chorobą Nowotworową pn. "Benefis Marzeń".

W trzydniowym wydarzeniu wzięło udział ok. 300 dzieci z rodzicami z niemal wszystkich ośrodków onkologicznych w Polsce. W trakcie pobytu w Warszawie dzieci miały okazję zwiedzić stolicę oraz zobaczyć i przeżyć to, co na co dzień jest dla nich niedostępne. W tym roku goście "Benefisu Marzeń" zwiedzili Stadion Narodowy, wzięli udział w wycieczce autobusami piętrowymi Traktem Królewskim oraz zawitali na seansie w kinie 5D, otrzymali również miłe upominki, które będą dla nich pamiątką po tej niezwykłej przygodzie.

Punktem kulminacyjnym Benefisu Marzeń była oficjalna Gala w Teatrze Roma.Udział w uroczystości zapewnił podopiecznym Fundacji niepowtarzalną okazję do dumnego przejścia po czerwonym dywanie i w blasku fleszy pokazania swojego zwycięstwa nad chorobą, co umożliwiło im poczucie się wyjątkowo w tym szczególnym dniu.

W Gali, oprócz dzieci i ich rodziców, udział wzięły znane postacie z życia publicznego oraz osoby prywatne i organizacje, które udzielają Fundacji i jej podopiecznym swego stałego wsparcia. Fundacja przyznała im specjalne nagrody za wkład, jaki mają w jej działalność i pomoc osobom objętym opieką Fundacji. Galę poprowadzili Agata Młynarska oraz Andrzej Nejman. A muzyczną oprawę Gali zadbali: Grzegorz Markowski wraz z Dariuszem Kozakiewiczem, zespoły Volver i Chemia oraz Kasia Kowalska, a magiczną atmosferę zapewnił Maciej Pol wraz z małżonką Izabelą podczas 40 min. pokazu iluzji i czarów.


Podczas Gali Fundacja Spełnionych Marzeń wręczyła wyróżnienia dla osób i organizacji, które w szczególny sposób wspierają jej działania statutowe na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi.

Statuetki ALADYNA otrzymali:
 • Joanna Racewicz
 • Zespół Volver

Medalami ALADYNA uhonorowani zostali:
 • Magdalena Różczka
 • Prof. Jerzy Kowalczyk
 • MasterCard Europe
 • Dzielnica Śródmieście m. st. Warszawy
 • Gimnazjum nr 38 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Warszawie
 • Endo

"Magiczne serca 2011" dla najlepszego wolontariusza otrzymali:
 • Dariusz Kiński - Regionalny Oddział FSM w Olsztynie,
 • Jagoda Rak - Regionalny Oddział FSM w Lublinie,
 • Maria Stępniewska - Regionalny Oddział FSM w Kielcach
 • Agnieszka Surwiłło - Oddział FSM w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie
 • Ewa Janowiak - Pracownik Polbank EFG

Nagrodę Specjalną dla wolontariusza za udział w Kampanii społecznej Fundacji Spełnionych Marzeń pn. "Odczaruj Raka" otrzymała - Edyta Herbuś. 


Nagrody wyróżnionym wręczali: Małgorzata Foremniak, Patrycja Markowska, Mateusz Damięcki, Szymon Majewski oraz Piotr Zelt.


Celem Zjazdu jest przełamanie stereotypów oraz podniesienie świadomości społecznej wobec choroby nowotworowej, a także stworzenie dzieciom okazji do nawiązania nowych przyjaźni oraz do przeżycia wspaniałej przygody. Zjazd służy również budowaniu środowisk - osób prywatnych, firm, stowarzyszeń - aktywnie działających na rzecz pomocy dzieciom chorym i ich rodzinom.
Organizator: Fundacja Spełnionych Marzeń
Patronat: Hanna Gronkiewicz Waltz - Prezydent m.st. Warszawy
Ewa Kopacz - Minister Zdrowia
Marek Michalak - Rzecznik Praw Dziecka
Adam Struzik - Marszałek woj. Mazowieckiego
Sponsorzy: Polbank EFG
MasterCard Europe
Partnerzy: Urząd Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy
Agencja Marketingowa - Mea Group
Hotel Gromada - "Dom Chłopa" w Warszawie
Firma cateringowa - Gastro Serwis
Salon fryzjerski - HAIRXTEND POLAND
Studio wizażu - Make up Store
II OGÓLNOPOLSKI ZJAZD DZIECI I MŁODZIEŻY Z CHOROBĄ NOWOTWOROWĄ "BENEFIS MARZEŃ 2011"