Gwiazdka w Regionalnym Oddziale w Kielcach


W dniu 22 grudnia, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy Gwiazdkę dla naszych podopiecznych na oddziale onkologii w Kielcach. Świąteczny czas, to czas wyjątkowy dla wszystkich dzieci, które nie mogą się już doczekać prezentów i tego faktu nie zmienia nawet choroba i pobyt w szpitalu oraz brak śniegu za oknem. Prezenty pod choinką muszą być, koniec i kropka.Tym razem do pomocy w rozdawaniu prezentów zaprosiliśmy delegację pracowników Izby Celnej w Kielcach, którzy w ramach zbiórki w swoim miejscu pracy zebrali i przekazali nam mnóstwo materiałów plastycznych.


Farby, plastelina, papier kolorowy i wiele innych rzeczy, ułatwią nam codzienną pracę z dziećmi oraz organizowanie jeszcze ciekawszych warsztatów plastycznych na oddziale. Wokół oddziałowej choinki zebrały się wszystkie dzieci, dla których pokaz swoich umiejętności przygotowała Aleksandra Kępa - Mistrzyni Polski w Fitness Dzieci. 

Po pokazie przyszedł kulminacyjny moment, czyli wręczanie prezentów. Autentycznej radości i zachwytu nie było końca  … lalki, samochody, elektroniczne gry, ruchome maskotki i klocki, sprawiły, że uśmiech długo nie schodził z twarzy dzieci. Dzięki partnerom Fundacji, udało się nam sprawić, iż dzieci na chwilę zapomniały o chorobie i pobycie w szpitalu. I o to w tym wszystkim chodzi.Składamy gorące podziękowania pracownikom Izby Celnej w Kielcach za przekazane nam materiały plastyczne oraz naszym partnerom - firmie Muszkieter - za finansowe wsparcie naszej gwiazdkowej akcji oraz firmie MATTEL POLANAD za przekazanie zabawekGwiazdka w Regionalnym Oddziale w Kielcach