Charytatywny Piknik Historyczny dla naszych podopiecznych


W sobotę, 17 maja b.r. w Gimnazjum nr 38 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie odbył się I Charytatywny Piknik Historyczny, zorganizowany przez Szkołę oraz Fundację „Skarby Narodu” na rzecz dzieci chorych onkologicznie, podopiecznych Fundacji Spełnionych Marzeń.

Impreza obfitowała w wiele atrakcji. W pierwszej części wydarzenia na młodzież i zaproszonych gości czekały takie atrakcje jak: pokaz walk i odbicia zakładnika, przygotowany przez Związek Strzelecki „Strzelec”, wywiady z „żywymi świadkami historii”, czy koncerty „zakazanych piosenek” w wykonaniu Kapeli Praskiej.

W drugiej części programu odbywał się szkolny konkurs „Mam Talent”, a po nim warsztaty tańca nowoczesnego oraz liczne koncerty muzyki rozrywkowej. Jurorami w konkursie byli przyjaciele Fundacji Spełnionych Marzeń: Anna Korcz, Magdalena Stużyńska-Brauer, Anna Głogowska, Małgorzata Osuch, Inga Zdzienicka, Paweł Stasiak, Daniel Dziorek oraz Tomek Lubert. Na specjalne zaproszenie Fundacji Spełnionych Marzeń na scenie wystąpili: Doda, Maja Hyży, Kaczorex, Nika, Antek Smykiewicz oraz Filip Mettler z zespołem.

Środki finansowe zebrane z loteryjki, biletów-cegiełek oraz licznych kawiarenek zostały przekazane uroczyście przez Dyrekcję Gimnazjum nr 38 w Warszawie na ręce Pana Tomasza Osucha - prezesa FSM, na organizację Międzynarodowych Igrzysk Sportowych „ONKO-OLIMPIADA 2104”.

W imieniu własnym i naszych małych podopiecznych dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego pięknego wydarzenia.


Charytatywny Piknik Historyczny